Znaleziono 3 wyniki

autor: pitsa
02 gru 2010, 23:20
Forum: CNConv
Temat: Korekcja średnicy narzędzia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 4593

Przy okazji klawiszy, to po programie trochę "dzikie" jest poruszanie się przy pomocy klawiatury. :-)
Przy pomocy TAB można odkryć historię budowy programu. ;-) Na przykład kolejność przemieszczania się po Parametrach dla warstwy to 1, 2, 4, 3 (nawet działa spacja!). Poniżej zaznaczając kropkę pod 2 warstwą, można przemieszczać się strzałką w prawo do 3, 4.. ale jak się przejdzie na 1 to znika możliwość przesuwania "kursora". Podobnie na skali "Prędkość obróbki XY". Klikam na skalę, pojawia się ramka wokół, strzałką w lewo lub prawo wartości zmienią się tylko raz i funkcjonalność znika. Przesuwanie suwaków klawiaturą jest ułatwieniem. Może to nikomu nie jest potrzebne, ale jest wiele osób, które zamiast myszki lubią klawiaturę, a szczególnie klawisz Tab, Shift+Tab i strzałki. To widać po tym, które klawisze w klawiaturach są wytarte. :-)


Konfiguracja - konfiguracja maszyny - pinologia. Między okienkami Dir X, a Step Y jest inna odległość niż przy pozostałych. Można między Dir Y, a Step Z też przesunąć o 1 pixel - będzie ładniej wyglądało. ;-)

Widać, ze czasu nie ma na porządne dopieszczenie programu, chociaż widać, dopieszczanie klientów kolejnymi modyfikacjami programu. :-)
autor: pitsa
24 lis 2010, 08:11
Forum: CNConv
Temat: Korekcja średnicy narzędzia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 4593

Może dałoby się zrobić zdalne sterowanie przy pomocy programu skryptowy http://www.autohotkey.com/ ? Krótkie info o programie: http://pl.wikipedia.org/wiki/AutoHotkey
autor: pitsa
23 lis 2010, 23:35
Forum: CNConv
Temat: Korekcja średnicy narzędzia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 4593

Żelazny Wasyl pisze:Jest jakaś sposób na szybsze frezowanie z mostkami? Może czegoś nie zauważam w programie?
Musisz opracować sobie procedurę przygotowania plików PLT. Na jednej warstwie użyj zagłębiania, na przykład w dwóch, trzech, przejściach. Na drugiej zrób obrysy z mostkami ustawiając tak aby nie było drugiego przejścia z zagłębianiem.

Wróć do „Korekcja średnicy narzędzia”