
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Nie używamy świetlówek przy pracy tokarką”
- 17 cze 2014, 13:55
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Nie używamy świetlówek przy pracy tokarką
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 7292
Można na tych zjawiskach robić doktoraty
. Ale co do harmonicznych - zwykle amplituda ich jest dużo niższa i być może mogą być rejestrowane w sferze podprogowej. Wpływ na to ma też element "zagłuszania" przez sygnał podstawowy czyli stosunek wartości harmonicznej do podstawowej. Mózg ludzki, od którego to zależy, to skomplikowany instrument (nie u polityków) i potrafi więcej niż nam się wydaje.

- 17 cze 2014, 02:22
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Nie używamy świetlówek przy pracy tokarką
- Odpowiedzi: 32
- Odsłony: 7292
Żadne odbicie lustrzane nie daje efektu statycznego obrazu (chyba że wyłączymy napędgrg12 pisze: Jedyna żarówka w pomieszczeniu (pozostałe lampy wyłączone), halogen o sporej bezwładności. Efekt może nie tak wyraźny jak zaprezentowany przez twórce wątku ale jakbym wyczyścił szczęki to pewnie wyglądałoby tak samo.
To nie jest efekt stroboskopowy - zwykłe odbicie od "lustrzanej" powierzchni. Nie wiem jak wy ale ja w pewnym sensie wykorzystuje ten efekt - podczas planowania takie ostre odbicia na powierzchni czołowej wskazują że trzeba jeszcze są rysy i trzeba ciąć dalej.

Efekt stroboskopowy przy oświetleniu żarowym jest trudniejszy do zaobserwowania ze względu na bezwładność cieplną włókna.
Żarówki kompaktowe mają przetwornicę pracującą na większej częstotliwości (nie wiem jakiej, sądzę że powyżej 50kHz) o czym świadczą gabarty transformatora ferrytowego.
Występowanie harmonicznych przy oświetleniu jarzeniowym jest nie do zaobserwowania z dwu powodów - bezwładności ludzkiego oka i czasu poświaty luminoforu. Stosuje sie materiały o możliwie długim czasie poświaty dla zminimalizowania efektu migotania. Można to zaobserwować po wyłączeniu jarzeniówki - jeszcze chwilę widać poświatę.