Znaleziono 3 wyniki

autor: Andrzej 40
25 lut 2013, 22:58
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Ous-1 remont, obsługa kilka pytań.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10280

hvelektronik pisze: Kolego Andrzej 40 było wiele rozwiązań mocowania silnika na forum żadne nie jest idealne, a jakie kolega proponuje przy pracy głównie jako tokarka okazjonalnie jako frezarka?
Ponieważ to pytanie do mnie spróbuję dać jakąś propozycję.
Gdybym miał przerabiać głównie do toczenia przykręciłbym do łoża od spodu grubą (ca 5mm) płytę stalową lub spawaną ramę z kątowników, do tego mocowane sanki z silnikiem w celu uzyskania możliwości napinania paska. To tak całkiem ogólnie, szczegóły trzeba dopracować wg własnego uznania i możliwości wykonawczych.
Do frezowania okazjonalnego nie warto nic zmieniać. Jeżeli nie mamy zamiaru frezować pod kątem warto zrobić sobie taki X z dwu płaskowników i kątownika mocowany do łoża i na przecięciu ramion do końcu pręta. W ramionach są podłużne wyfrezowania umożliwiające przesuwanie w pionie. Zmniejsza znacznie drgania. Zdjęcie jest przy którymś z moich postów.
Powodzenia w ulepszaniu!
autor: Andrzej 40
22 lut 2013, 23:11
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Ous-1 remont, obsługa kilka pytań.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10280

Nie jestem pewien, czy kolega przemyślał dobrze rozwiązanie mocowania silnika.
Wykonane mocowanie ma dwie wady:
1) nie można zastosować zmiennych przełożeń np. potrójnych kół pasowych (ze względu na brak regulacji naciągu paska). Falownik tylko częściowo załatwia zakres zmian obrotów.
2) przy frezowaniu silnik zasłania pole robocze i dodatkowo to, co napisał kol. panzmiasta.
Nie widzę potrzeby dodawania licznika obrotów wrzeciona - na falowniku można ustawić odczyt obrotów silnika i znając przełożenie oszacować z wystarczającą dokładnością.
autor: Andrzej 40
11 mar 2011, 22:53
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Ous-1 remont, obsługa kilka pytań.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10280

mike217 pisze:a kto Ci powiedział, ze za słaby? wpadnij kiedys do Bydgoszczy to Ci pokaże jak toczy tokarka na 180W silniku...Do Ous starczy taki, to mała tokarynka o sporych jednak możliwościach, dla mnie jest jednak za upierdliwa.
Oryginalny do OUSa był 3 fazowy 375W i z falownikiem wystarcza. Toczyć ze 180W można, gorzej będzie z przecinaniem.
Kol. hvelektronik - masz DTRkę ? Bo tam znajdziesz połowę odpowiedzi na Twoje pytania. Ja korzystam z OUSa głównie do frezowania. Zdjęcie i krótki opis przeróbki zmniejszającej drgania znajdziesz na forum w temacie "Drgania OUS-1" z 29 stycznia tego roku.
Jeżeli imak jest pordzewiały przetrzyj papierem ściernym, wykąp w ciepłym fosolu, przemyj gorąca wodą i wypoleruj.
Nakrętki śrub pociągowych są z brązu.

Wróć do „Ous-1 remont, obsługa kilka pytań.”