Znaleziono 2 wyniki

autor: Andrzej 40
10 wrz 2010, 18:25
Forum: Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc
Temat: Identyfikacja narzędzi itd
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3606

clipper7 pisze:Ja unikam w takiej sytuacji szlifowania (może pogorszyć geometrię stożka), stosuję szczotkowanie miękką szczotką mosiężną i pokrywam np. WD40, wycieram i już. Na ostatnim zdjęciu są widoczne moletki, trochę dziwne mocowanie ( zwykle mają trzonek, jak nóż tokarski).
Całkowicie się zgadzam, nawet ostre polerowanie może popsuć geometrię stożka. Chociaż patrząc na zdjęcie nie jestem przekonany czy tam jest jeszcze możliwość pogorszenia istniejącego stanu :grin: . Moja "kuchenna" metoda zdejmowania osadu po fosolu nie powinna jej naruszyć - część ostra gąbki jest plastikowa.
Jeżeli kólka na drugim zdjęciu nie są moletowane, to mogą to być części podtrzymek.
autor: Andrzej 40
10 wrz 2010, 04:03
Forum: Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc
Temat: Identyfikacja narzędzi itd
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3606

Wrzuć w ciepły Fosol, 40-50 stopni, na 15-30-45 minut zależnie od temperatury i stopnia zakorodowania, zmyj ciepłą wodą i ostrą stroną gąbki do mycia naczyń. Potem oczyścić szczotką mosiężna i wypolerować. Papier ścierny w ostateczności.
Rozbiera się ściągając kołnierz nad zębatką w kierunku stożka. Można oprzeć na pierścieniu lub rurze o średnicy wewnętrznej pozwalającej na luźne nałożenie na zębatkę i wybić przez mosiądz młotkiem, lepiej zrobić to dopasowanym pierścieniem i ściągaczem.

Wróć do „Identyfikacja narzędzi itd”