PTC to termistor o dodatnim współczynniku temperaturowym - Positive Temperature Coefficient (chyba napisałem poprawnieABKK pisze:
PTC to zabezpieczenie termiczne uzwojeń

Wróć do „Silnik 3-fazowy do Nutoola”
Jeżeli w nastawach falownika podasz prąd nominalny, to uzwojenie nie dostaje po d...., bo go nie przekraczasz. Poza tym wzrost częstotliwości uniemożliwia zwiększenie prądu poza pewną wartość wynikającą z parametrów (głównie indukcyjności) silnika.Blady pisze:Uzwojenie może i dostaje bardziej po du*** ale sam na silniku 1000obr kręcę go na 100Hz w szlifierce taśmowej i tak już drugi rok pracuje bez zająknięcia prawie codziennie godzinkę,dwie.
Nie jestem pewien tego "wiem wszystko"szopenn pisze:ja to właśnie wszystko wiem, i już teoretycznie się obczytałem, ale jeśli... silnik pobiera prąd 3.20ampera według tabliczki znamionowej na 50hz w trójkącie, to czy jest to wartość maksymalna?
No bo przy 2hz częstotliwości nośnej, maksymalna obciążalność falownika to 6amper, wraz ze wzrostem częstotliwości nośnej, zmniejsza się obciążalność prądowa falownika. Przy 10hz jest to 5 amper. Czyli wskazywałoby to na to że to i tak 2x tyle ile pobierze silnik, wówczas mógłbym podnieść częstotliwość nośną do np 6hz, wyciszyć piski, które mnie denerwują choć nie są głośne, i nie ryzykowałbym przegrzewania się falownika?
czy dobrze rozumuje? czy może to 3.20ampera z tabliczki to oznacza pobór prądu średni przez silnik?
Jak TO jest wielkie to znaczy, że ma duży radiator i wentylator nie jest konieczny.szopenn pisze:falownik doszedł.. wielkie to to, dziwne że nie ma wentylatora, należałoby dodać??
I jeszcze jedno pytanie, co oni w tej instrukcji rozumieją przez GROUND, czy GROUND mogę podpiąć do zera, czy muszę mieć wbite uziemienie? U mnie w instalacji w garażu wszystkie bolce uziemiające idą do zera, czy tak może być? W instrukcji jest napisane, że uziemienie nie może być współdzielone np ze spawarką.