Znaleziono 2 wyniki

autor: berdysz
26 lis 2012, 16:42
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: Plazma a szkodliwość dla zdrowia
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 31313

Kumam.
Słuchaj miałem ostatnio okazję pociąć trochę kwasiaka.
Grubości: 20,25,35,40 mm
360 A. Odjazd! Ale to wychodzi, coś pięknego.
Podchodziłem do tego z odrobiną niepewności ale jak zobaczyłem co potrafi Hifocus 360i no to pomyślałem sobie szacun i że cięcie czarnucha jest stanowczo mniej wdzięczne (nie ten efekt).
Pozdrowienia
:mrgreen:
autor: berdysz
17 wrz 2012, 22:29
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: Plazma a szkodliwość dla zdrowia
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 31313

Rogalla pij dużo mleka! Poważnie. Mleko wytrąca metale ciężkie po czym wydalasz je po prostu z organizmu. Pomaga.

Co do dodatków za szkodliwe warunki pracy to pomarzyć warto ale jest coś takiego jak:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI
z dnia 27 kwietnia 2000 r.
w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych.
(Dz. U. Nr 40, poz. 470)


Cytat:
"Rozdzial 2
§ 8. 1. Pomieszczenia spawalni powinny być wyposażone w wentylację zapewniającą skuteczne usuwanie zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia.
2. Wymagania dotyczące parametrów powietrza w pomieszczeniach spawalni określają odrębne przepisy i Polskie Normy.

§ 9. Stałe stanowisko spawalnicze, na którym istnieje możliwość emisji szkodliwych pyłów i gazów, pracodawca powinien wyposażyć w instalację wentylacji stanowiskowej. "

chrisz1796 pisze:Witam,
co by dużo nie pisać odpad z cięcia plazmowego nie jest specjalnie szkodliwy[...]
No, wiesz. Jak raz mi siadła wentylacja to po dniu pracy czułem się jakby mi Tyranozaur usiadł na piersi a na głowę założono stalową obręcz. Wdychanie pyłów jest stanowczo szkodliwe.

Wróć do „Plazma a szkodliwość dla zdrowia”