upadły_mnich - dzięki za wskazówkę z tym paskiem - też o tym myślałem, ale w sumie nie miałem zielonego pojęcia co lepsze, teraz chociaż mam jakąś poradę.
kot1979 - dokładnie takie silniki - czyli 3nm mam zamiar zastosować.
Jarosław B - co do stołu prózniowego to akurat w tym przypadku rozwiązanie jest banalne.
W większości obrabiane są płyty o standardowych wymiarach np 90x100 i ma w zalożeniu isc na ploter takich płyt "naście" do "dziesiąt" w cyklu. Reszta stołu po prostu przykryta.
Zdaje sobie sprawę że cięcie na wylot będzie demolowało stół, więc będzie to tak rozwiązane że na właściwy stół kładziemy płytę - dajmy na to 6mm mdf, wiercimy standardowe otwory - sam ploter je sobie wywierci, i wio - obrabiamy materiał, z możliwie najmiejszym zagłębieniem freza, dopóki płyta pod spodem się nie zuzyje na tyle że będą problemy, ale to ma jeszcze drugą stronę, a jak to już też nie pomoże - to na opał. W sumie to chyba rozwiązanie podobne do tego co opisałeś (choc przyznam że nie do końca widzę Twoje nakładki - a mogę być skrzywiony przez swoje rozwiązanie)
Jeszcze raz wielkie dzięki za dotychczasową pomoc, ale pojawiły mi się jeszcze trzy pytania -
Kot1979 - domyslam się że frezowałeś we wspomnianych materiałach (mdf sklejka). Piszesz że mdf6 jednym przejściem - masz jakieś doświadczenia z jakością?? Co mnie zastanawia - to fakt że nawet znakomitej jakości frezy w sumie mają ograniczoną trwałość (a może nie są tak znakomite... bosch i jakaś pomarańczowa firma, nie pamiętam nazwy) - ale moje doświadczenie uczy że każdy mocniej obciążany frez bardzo szybko dostaje w d... Znacznie szybciej aniżeli frez pracujący z mniejszymi obciążeniami - stąd pomysł aby ciąć na kilka razy. Jeśli masz doświadczenie - napisz proszę skąd wziąźć dobrej jakości frezy do ploterów (tutaj zarówno ja jak i właściciel jesteśmy zieloni jak trawa w irlandii), i jaką mniej więcej będą miały trwałość?
Pytanie ogólne - śruby są na ogół sprzedawane z metra, z nieobrobionymi końcami.
Czy mam rozumieć, że do takich śrub zamawiam sobie końcówki jak na dole strony:
końcówki śrub
Czy też podane parametry są standardowymi zakończeniami do samodzielnego wytoczenia?
Wiem że to pytanie bardziej do sprzedającego, ale jak już pytam to lepiej o jedno pytanie za dużo niż potem się głowić ze źle zamówionymi częściami.
3. Sprzęgła są niezbędne - rozumiem że nie należy robić połączeń na sztywno?
Jeśli tak - to poradźcie jakie sprzęgła dobrać do projektowanej maszyny - rodzaj, twardość itd. (TR 26x5, silniki krokowe 3NM, obrabiany materiał - sklejka/mdf 6mm)
[ Dodano: 2008-09-08, 14:11 ]
Co do drugiego pytania z końcówkami - już mam odpowiedź, także nieaktualne.
Trzeba bylo pod odpowiednim hasłem forum przeszukać
