Znaleziono 4 wyniki

autor: paulg
22 lip 2007, 09:08
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Wrzeciono PERSKE
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4678

Witam
@arizon - wrzeciono jeszcze nie wypróbowane w pracy ale ... można polecić :razz:
Obecnie kolega z forum przerabia wrzeciono - wymiana standardowych łożysk na kulowe skośne szybkoobrotowe , montaż uchwytu pod tulejki ( ja daję ER20 - więcej nie potrzebuję )
Ogólnie wrzeciono typu jak moje oryginalnie miało pracować w frezarkach do drewna - dlatego wymiana łożysk na takie które będą mogły przenosić obciążenia osiowe jest konieczna :cry:
Pozdrawiam

Kolega @gmaro był szybszy
autor: paulg
11 lip 2007, 20:28
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Wrzeciono PERSKE
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4678

Witam.
Problem w tym iż podłączam takie coś pierwszy raz - i tak jak pisałem sprawa połączenia to nie problem ... ale sprawa konfiguracji to już gorzej :cry:
Nie wiem na co dokładnie zwrócić uwagę a czym nie zawracać sobie głowy.
No i jeszcze muszę rozgryźć sprawę przeróbki wrzeciona tzn. zamontowanie na końcu wałka uchwytu pod stożki - myślałem o mk3 lub 2 - do tego frezy na stożek lub uchwyt z tulejką zaciskową pod frezy "palcowe" czy jak je zwał :mrgreen:
Pozdrawiam
autor: paulg
11 lip 2007, 16:03
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Wrzeciono PERSKE
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4678

Wrzeciono PERSKE

Witam i dziękuję za zainteresowanie :grin:
Dołączam PDF do falownika.
250 stron .... już nie wiem co w tym czytać żeby nie pokręcić wszystkiego :mrgreen:
Pozdrawiam
autor: paulg
11 lip 2007, 15:20
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Wrzeciono PERSKE
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4678

Wrzeciono PERSKE

Witam.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem wrzecionka PERSKE model VS 41.15-2.
Niestety nie posiadam dokumentacji do niego ... tylko tabliczka znamionowa - wystarczy żeby podłączyć pod falownik :roll: ale potrzebowałbym dokładniejszych danych.
Szukałem ale nie potrafię znaleźć nic na jego temat :cry:
Jeżeli ktoś posiada jakieś dane to proszę o podesłanie :wink:
Wrzeciono chciałbym podłączyć do falownika LENZE (posiadam takowy) model E82EV152_4C000 - samo podłączenie to nie problem - wszystko jasno i prosto :mrgreen: ...ale ustawienie falownika przyprawia mnie o zawrót głowy :mrgreen:
Jeżeli ktoś zna lub wie jak najprościej skonfigurować taki falownik to również prosiłbym o pomoc :roll:

Wróć do „Wrzeciono PERSKE”