Znaleziono 3 wyniki

autor: Kowal
25 gru 2010, 22:33
Forum: Elektronika CNC
Temat: UHU spalone
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1419

No zgadza się , ponieważ pisałem z pamięci wydawało mi sie że tam jest stabilizator o który mi chodzi. Skoro masz +5v i nie ma połączenia przez COM to zakładam ze zasilanie logiki jest ale lepiej żeby to sprawdzic miernikiem.
Dalej żrobił bym tak
Uruchomił sterownik z silnikiem ten który jest sprawny Jeśli już wszystko bedzie działało ok przełuż sprawny silnik z enkoderem do tej uszkodzonej elektroniki i spróbuj czy bedzie ok. jeśli tak to potem spróbuj podłączyć stary silnik. Jeśli będzie nie tak to problem w silniku lub enkoderze.
potem zobaczymy
autor: Kowal
25 gru 2010, 20:32
Forum: Elektronika CNC
Temat: UHU spalone
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1419

Jeśli był zwarty z masą enkodera punkt zasilający +5V to najprawdopodobniej został spalony układ stabilizacji napięcia który zasila wszystkie układy logiczne- stąd nie pracuje cała elektronika.
Proponuje zmierzenie tego napięcia na samym stabilizatorze.
Ponieważ mam tylko widok od strony elementów to zaznaczyłem gzdie jest ten układ .
Na jednym wyprpwadzeniu jest wejscie i napięcie stałe bedzie równe napięciu zasilającemu . Na drugim chyba środkowym będzie masa - napięcie stałe = 0V a na trzecim powinno być napięcie stałe = +5V.Jeśli go nie ma to proponuje od jego wymiany

Obrazek
autor: Kowal
25 gru 2010, 15:21
Forum: Elektronika CNC
Temat: UHU spalone
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1419

Witam
Zacznijmy od tego jak Kolega stwierdził że spalił się enkoder?

Wróć do „UHU spalone”