Znaleziono 1 wynik

autor: suj
29 paź 2017, 16:37
Forum: Automatyka przemysłowa
Temat: wykrycie pozycji nadrukowanej grafiki
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2025

Typowa aplikacja grupy "register control". Nie potrzebujesz kamery do odczytu markera ale czujnik kontrastu. Ja stosuję zazwyczaj Sicka na przykład KT5W albo KTM-11182WP. W starszych aplikacjach stosowało się przekładnie różnicową, z wejściem korekcji o dość dużych przełożeniach (rzędu 1:50). Przekładnia różnicowa (dyferencjał) włączona była pomiędzy układ napędu "noża" a napędu przesuwu w twoim przypadku tasiemki.
Czasami stosowało się te przekładnie różnicowe w połączeniu z przekładnią typu PIV (o zmiennym przełożeniu w zakresie od 1:3 do 3:1).
Współcześnie to już w zasadzie wyłącznie aplikacje na serwonapędach. Osobny napęd noża, przekładnia elektroniczna (zadawanie długości cięcia) i osobny napęd przesuwu (plus korekcja o czujnika kontrastu).
Ja zajmuję się zawodowo między innymi takimi aplikacjami w przemyśle. Ale nie zajmuję się implementacją tego na zabawkach w rodzaju Arduino. Nie spotkałem się też z gotowymi regulatorami, co nie wyklucza ich istnienia. Najprostsze tego typu aplikacje można zaimplementować na kilku przekaźnikach + troszkę mechaniki.

Wróć do „wykrycie pozycji nadrukowanej grafiki”