Znaleziono 3 wyniki

autor: maximzuibus
14 mar 2008, 11:53
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: silnik krokowy na tasme produkcyjną
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3710

Leoo pisze:Proponuję jednak cofnąć się nieco w projekcie i przynajmniej oszacować wagę obrabianego detalu oraz przyspieszenie, które musi wytworzyć układ napędowy dla pewnego przesunięcia/wysunięcia itd.
Kolega maximzuibus pisze o paskach blachy. Możliwe, że trzeba będzie zaprojektować odpowiedni rozdzielacz blach, które mogą być zaolejone itp.
Dziś Kolega tnie z kawałków blachy, jutro zmieni wykrojnik i będzie potrzebował ciąć bezpośrednio z rolki.
Jeśli projekt, to trzeba uwzględnić wiele niewiadomych, choćby możliwość zatrzymania procesu podawania w odpowiednim momencie. Przekładnię i silnik wybieramy na samym końcu.
własnie cały czas projektuje coś tam wiedze mam ze szkoły i wszysko teraz musze sobie przypominać

powiedzcie mi chodzi mi własnie o sterownik SSK-B05 - bipolarny 1.5A, 1/8 i sterownik SSK-B03 - bipolarny 4.2A, 1/128 czy on może być sterowany bez płyty głównej???

Jesli obrót koła w pierwszym dniu ustawie tak aby za każdym jednym naciśnieciem pedała prasy silnik podawania paska blach obruci się np 2.5 razy i tak systematycznie do wyczerpania materiału blach a w drugim dniu chciałbym zmienić parametry na obrut silnika o 4 razy i mam pytanie gdzie go ustawiamy ??? w sterowniku ????czy trzeba do tego płyty głównej i podłączyć komputer ???

aha do zadziałania silnika i całego sprzetu jaki czujnik najlebiej wsadzić

widziałem takie czujniki przy bramach wjazdowych które dwa czujniki widzą się i są aktywne dopóki nie zostaną przerwane myślem taki czujnik zastosować chyba domyślacie się o co mi chodzi
autor: maximzuibus
12 mar 2008, 19:01
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: silnik krokowy na tasme produkcyjną
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3710

silnik DC z przekładnią i mikrowyłączniki do określania pozycji taśmy metalowej. a czy to wystarczy jeśli prasa chodzi cały czas ma założoną blokadę i te 44 uderzenia mogą nie wystarczyć aby systematycznie wybijać te otwory, pomyślałem zastosować większe rolki w celu przyśpieszenia podawania blachy. Druga sprawa w momencie gdy prasa podnosi się to silnik krokowy musi przesunąć te 3,5cm do 6cm, i myslę o tym styczniku krańcowym aby podawał sygnał do silnika krokowego w celu przesunięcia tej blachy.

A te mikrowyłączniki zdadzą egzamin ? bo myślałem ze te silniki ustawił bym taki kąt jaki będę sobie mógł żądać tylko one muszą szybko podawać na to mają sekundę czasu na przesunięcie, a to jest dosyć szybko.

Jeśli miałbym zastosować sterownik DIR/STEP i generator to generator miał by za zadanie regulacji obrotów silnika a sterownik miałby za zadanie zadawania impulsu na ten silnik. Jeśli źle to opisałem popraw mnie bo wiedza ze szkoły elektronicznej poleciała w niepamięć.
autor: maximzuibus
12 mar 2008, 17:40
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: silnik krokowy na tasme produkcyjną
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3710

silnik krokowy na tasme produkcyjną

mam w zakładzie PRASE MIMOSRODOWA o nacisku 150 ton wykonuje 44 uderzeń na minute
Chodzi mi o zainstalowanie taśmy prowadzącej z zamontowaniem z silnikiem krokowym w którym na rolkach będzie podawać paski blach do prasy Mimośrodowej w celu wycięcia otworu .
Mam pytanie do was. Co potrzeba do zamontowania tej całej linii produkcyjnej aby te paski były podawane w stałych odstępach, wiem ze silnik krokowy spełnia ta funkcję w końcu uczyłem sie w szkole na ten temat, ale to juz było dawno temu, i co do tego jeszcze trzeba ? Do tego urządenia myślę wmontowac styczniki krańcowe w celu podawania impulsu do silnika krokowego tylko nie wiem co ma być między silnikiem krokowym a stycznikiem krańcowym i żebym mógł jeszcze w tym regulować posuw tych pasków od 2cm do 12cm.

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam :mrgreen:

Wróć do „silnik krokowy na tasme produkcyjną”