Znaleziono 3 wyniki

autor: Piotr Rakowski
08 sie 2008, 06:04
Forum: STEP2CNC
Temat: Nowa wersja STEP2CNC 1.2
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3795

Nie. Kod aktywacyjny starej wersji działa i w tej.
autor: Piotr Rakowski
06 sie 2008, 11:18
Forum: STEP2CNC
Temat: Nowa wersja STEP2CNC 1.2
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3795

Teraz już działa. Na końcu była kropka.
autor: Piotr Rakowski
06 sie 2008, 09:10
Forum: STEP2CNC
Temat: Nowa wersja STEP2CNC 1.2
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3795

Nowa wersja STEP2CNC 1.2

Witam wszystkich po długiej przerwie. Spieszę donieść, co następuje: udoskonaliłem program STEP2CNC i niniejszym udostępniłem jego najnowszą wersję, oznaczoną przeze mnie 1.2. Oto, co dodałem, a co zmieniłem w programie:

Nowe opcje programu:

1. Włączanie wątku ruchów ręcznych. Włączanie następuje dopiero po zaznaczeniu odpowiedniej kontrolki na ekranie. Domyślnie jest wyłączona! Pozwala to na znacznie pewniejsze sterowanie w wątku głównym (wątek pracy).

2. Wartości posuwów w osiach XYZ są teraz ułamkowe (a nie całkowite, jak poprzednio). To jest ukłon w kierunku wszystkich tych, którzy mają niecałkowity (ułamkowy) posuw, wynikający np. z zastosowania śrub napędowych (lub przełożenia) o skoku np. 3 mm.

3. Obrót pliku PLT o dowolny kąt. Teraz w trakcie wczytywania pliku PLT możliwy jest jego obrót o dowolny kąt (wartość całkowita z zakresu -360 do 360 stopni).

4. Całkowite wyłączenie podglądu w czasie ruchu maszyny. Zrealizowane za pomocą kontrolki "Pokazuj stan pracy maszyny" w zakładce "Ustawienia sterownika". Jej wyłączenie spowoduje, że maszyna maszyna będzie sterowana bez podawania jakichkolwiek informacji o na ekranie programu. Tę opcję prowadzono dlatego, że wielu klientów skarżyło się na charakterystyczne "pukanie" maszyny w czasie wykonywania pracy, co z kolei jest spowodowane odświeżaniem stanu kontrolek ekranowych.

5. Wczytywanie i interpretacje pliku wierceń EXCELLON w formacie TXT. Pliki takie generowane są przez programy do tworzenia płytek obwodów drukowanych. Zawarto interpretację pliku zapisanego zarówno w jednostkach calowych (M72), jak i metrycznych (M71). Format zapisu calowego 5-znakowy (2:3), metrycznego 8-znakowy (4:4). W programie jest nowa zakładka "Opcje DRL", zawierająca ustawienia początkowe dla tej konwersji. W czasie konwersji program interpretuje zmiany narzędzi (wierteł). STEP2CNC reaguje na taką zmianę, przez uniesienie osi Z do zadanej wysokości (może być innej dla każdego narzędzia) i zatrzymanie ruchów (pracy programu). Po zamianie wiertła (najlepiej podkładając jakąś podkładkę o stałej wysokości) trzeba nacisnąć przycisk "Wznów" na ekranie programu.

Zmiany w programie:

* Zmiana realizacji ruchów klawiaturą. Ruchy odbywają się kombinacjami z klawiszem [Ctrl], a nie jak poprzednio [Alt].

* Synchronizacja wątków. Wszędzie tam, gdzie wymagało to ingerencji wprowadzono synchronizację pracy wątków z wątkiem głównym programu. Powinno to zabezpieczyć użytkowników przed pojawiającymi się komunikatami w stylu "Błąd: nieprawidłowe dojście".

* Zmiana sposobu realizacji "zamień-wszystko" w opcji "Zamień" edytora g-kodu (zakładka G-kod). Zamiana taka odbywa się teraz "w mgnieniu oka" - procedura przyspieszona około 100x.

* wczytanie pliku ruchów XYZ powoduje teraz już odblokowanie przycisku "Wykonaj".

* Poprawiono interpretację kodu "M4 H0". Teraz już dziala poprawnie, zatrzymując pracę programu.

* Poprawiono wątek "powrotu do pozycji 0,0,0". Teraz oś niepodłączona oś Z nie powinna blokować powrotu do pozycji wyjściowej.

Zapraszam do testowania programu. Wszelkie uwagi mile widziane!

Link do najnowszej wersji: http://www.lynxsft.com.pl/programy/STEP2CNC_setup2.exe

Wróć do „Nowa wersja STEP2CNC 1.2”