Podał byś mi namiary na ten "darmowy Blender" może się przydaćInf-el pisze:Rzeczywiście widać różnicę.
Mając STL można takie efekty tworzyć za pomocą darmowego Blendera.
Zwiększa się gęstość siatki, a potem wygładza.

Wróć do „chmura punktów a powierzchnia”
No niestety jedyne źródło to plik BMP ewentualnie może być jeszcze TIF lub PNG.Inf-el pisze:Czy tutaj jedynym źródłem danych jest obraz bmp / jpg ?
Można w ostateczności pobawić się programem do obróbki obrazków i wygładzić ostre przejścia myszką lub rozmyć cały obrazek.
Wiele darmowych programów ma takie opcje.
Przyznam że się do końca na tym nie znam ale z tego co mi się wydaje to właśnie o to chodzi.Inf-el pisze:Fragment obrazka wygląda dość gładko.
Niestety ale 256 stopni szarości stanowi pewne ograniczenie.
Co program generujący g-kody miałby robić aby nie było uskoków (rozumiem, że chodzi o przejście między np. jasnością 200 a 201) ?
No niestety plik pochodzi z programu b2g kolegi z forum Inf-el tam mam możliwość zapisać tylko jako *.xyzandryjan pisze:Dużo zależy też z jakiego programu korzystasz podczas skanowania. Ja tak jak już napisałem korzystam z Geomagic'a.yellovv pisze: Niestety albo mam za słaby sprzęt albo nie wiem, bo SolidWorks i Rhinoceros mają problemy z obrobieniem mojej chmury pkt
jest ich chyba za dożo i pomimo szczerych chęci to się nie uda nic z tym zrobić.
Ale i tak dziękuje za pomoc
Używam ramienia FARO i niedawno skanowałem niewielką obudowę z jakiejś lampki. Gabaryty były nieduże, ale starałem się gęsto zebrać punkty dla lepszej jakości skanu. Wyszło ich ponad 2 000 000. Natomiast korzystając później z funkcji "Wrap" w Geomagicu liczba punktów uległa redukcji, akurat w tym przypadku aż 4-krotnie, czyli było ich ok. 500 000.
Zapisując to następnie jako oogl Solid i komputer mają mniej problemów.