Znaleziono 4 wyniki

autor: pasierbo
06 gru 2010, 12:31
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenia UHU
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2235

Gorzej jak dwa pozostałe silniki będą dalej szalały i uszkodzą maszynę ale miejmy nadzieje, że one też się wyłączą na czas po zablokowaniu śrub.
Pro po separacji. Czy stosowanie płyty skk-mb01 lub mb02 też nie pozbawia UHU separacji sygnałów step i dir? Bo wydaje mi sie że tam masa portu lpt jest połączona z masą zasilania tej płytki. Gdy zasilamy UHU z tego samego źródła co płytę główną to masa dla sygnałów Step i dir jest wspólna z zasilaniem. To chyba nie dobrze?
autor: pasierbo
06 gru 2010, 00:42
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenia UHU
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2235

Tutaj moje możliwości się kończą raczej tego nie wymyślę :???: Z tego wnioskuje że wszyscy mają kontrolery nie połączone ze sobą i jest ok. Trochę jednak się obawiam co będzie jak mi przeciąży jedną oś :???:
autor: pasierbo
05 gru 2010, 15:16
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenia UHU
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2235

OK. Ustawiłem. MAM silniki 48V 3,5A max 12A czy jak ustawiłem zabezpieczenie na 10A to będzie ok?

I jeszcze to połączenie równoległe kontrolerów. Które jest prawidłowe? Wydaje mi się że pierwsze ale niech ktoś potwierdzi proszę.
Obrazek

I o co chodzi z ta diodą i podpinaniem pprze rezystor? (treść manuala do UHU):
"Multiple servo controllers can be connected in parallel if the suggested diode is used (wired-or). If not used, the
error input portB2 pin 14 should be tied to Vcc/+5V with a 4k7 resistor."

Teraz mam nie używane error input i nie mam żadnego rezystora a kontroler działa. Czy może ten rezystor trzeba gdzieś z płytki wylutować? Eh nie czaje.
autor: pasierbo
04 gru 2010, 19:37
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenia UHU
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2235

Zabezpieczenia UHU

Nie wiem czy dobrze rozumiem podłączenie zacisków NA i NE.
NA osi X łącze z NA osi Y i z NA osi Z? NE osi X łącze z NE osi Y i z NE osi Z?
Czy może to da sie połączyć jakoś do E-stop tak, że w przypadku błędu któregoś kontrolera zostanie wysłany sygnał 5V ?

Nie znalazłem informacji na forum jak ustawić trymer znajdujący się na płytce UHU. Rozumiem, że ustawia się nim maksymalny prąd silnika przy którym zostanie odłączona końcówka mocy. W jaki sposób mogę to prawidłowo ustawić?

Pozdrawiam

Wróć do „Zabezpieczenia UHU”