Optymalizacja komputera wg. instrukcji Zachariusa i linków z niej pomogła - teraz maszyna chodzi płynnie - komputer się dłużej jakoś włącza, ale praca maszyny jest nieskazitelna
No właśnie - myślałem że to fakt, że laptopem steruje ma coś do rzeczy, ale stacjonarka też nie za ładnie chodzi. Jak sie złapie śrubę lub oś silnika to czuć drżenie. Ustawiłem kompensację rezonansów tak ze są na najmniejszym możliwym poziomie.
Pokombinuje z innymi programami. tymczasem zrobie rzeczy na "już" - lecz puszczam z laptopa - pomimo naprzemiennych ruchów wszystko jest znacznie płynniejsze.
spróbuję uruchomić inną platformę - fakt może to ukaże nieścisłości.
śruba to kulowa 16/5 silnik 1.8stopnia. Wg wzoru podanego w instrukcji wychodzi 400kroków - wymiary mi się zawsze zgadzały wykonanych detali.
Częstotliwość ustawiona na 35kHz - wg instrukcjii sterownika max to: 60kHz przy wypełnieniu 0,5, a przy mniej niż 0,3 to częstotliwość max to: 80-90kHz
Dzieje się tak od samego początku (laptop) a na komputerze sprowadzonym do testów też.
Pozdrawiam!
Tetsty chyba porobię jeszcze na mach-u 2 bo słuszałem, że jest darmo, a EMC na linuxa a ja nie mam
Mam dwa komputery:
1. Laptop Toshiba. lpt ustawione na normal i wszstko chodzi wymiary są ok, ale dzwięki silkini wydają naprzemian: wysoki - niski. z bliska widac nieznaczną różnicę w prędkości, ale mówiono mi, że dzwięk ma być jednostajny.
Oto link do filmu:
2. Komputer stacjonarny hp compaqu dc7100. Tu bios nie ma opcji normal dla lpt tylko: Bi-directional, output, i EPP (czy jakość tak). Wszystko również działa, lecz tu wszystko wibruje i czuć, że dany ruch idzie ciężko. Wymiary sa ok.
Link do filmu 2:
Maszyna ma silniki 1,9Nm 2,83A (w sterowniku isyawione 2,75A oraz 1/10 kroku). Dodam, że zmiany trybu portu LPT nie dały zmian. Ustawiałem też kompensację rezonansów silników.