Zgadza się,Leoo pisze:Kolega bardzo wnikliwie wyczytał te frustrujące parametry, tylko nie zauważył, że podawane są dla napięcia zasilającego część logiczną drivera VDD/VSS = 15V. To napięcie (nie mylić z VCC) można obniżyć do 5V czy nawet 3,3V i układ nadal będzie działał prawidłowo, zgodnie ze standardem TTL. Przy napięciu zasilania 17V podciąganie opornością 1k powoduje przepływ prądu 17mA ale pewnie Kolega dokładnie przeliczył moc traconą w TMC249.
Zakres napięć wejścowych zawiera się pomiędzy VDD/VSS. Z LIN nie ma problemu zasile IR np z 10V i powinno być ok. Ale Wysoki stan z TMC na wyjściu HA/HB wynosi Vt (u mnie 18V) niski Vt - 6 do 8V czyli 10-12V i tu musze zastosować podciągnięcie, tak żeby napięcie spadło do ok 2-2.5V (dla 4069 takie jest największe dopuszczalne napięcie dla niskiego stanu na wejściu) Fakt faktem, 1k troche mało i niepotrzebnie obciążam układ - zmienie to pewnie)
Spróbuje podać napięcie na SRA i SRB i zobacze, może się coś ruszy. Przedtem przyjże się też mostkom (min. częstotliwości)
Jutro się za to zabieram, jak coś mi wyjdze to sie pochwale

[ Dodano: 2008-09-02, 15:26 ]
Witam,
no i działa

Chciałem się zapytać o mase, teraz mam z jednej strony całą płaszczyzne masy i nie widze żeby to przynosiło jakieś korzyści, szpilki po ok 2V prawie w każdym miejscu układu są. :/
Czy w takim układzie nie lepiej będzie dla każdego scalaka i mostków poprowadzić oddzielne masy i połączyć je w jednym punkcie?
[ Dodano: 2008-09-02, 15:33 ]
Jeszcze mam pytanie - jak ocenić jakość sterownika? są jakieś paramerty pozwalające na taką ocene?
[ Dodano: 2008-09-03, 16:13 ]
witam,
problem ze sterowaniem nasila się przy wyższych napięciach...
Widać to na przebiegach prądu na IRA/IRB
zasilanie mostków: 18V

zasilanie mostków: 34V

Większe napięcie - większe prądy - większe zakłócenia? tak mam to rozumiec?
Docelowo bede chciał zasilać napięciem 68V, więc co będzie wtedy?

Jakieś rady?