Znaleziono 2 wyniki

autor: M 52
09 mar 2014, 21:26
Forum: WARSZTAT
Temat: Z czego macie podłogi w Waszych warsztatach?
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10544

gregor1975 pisze:
M 52 pisze:(...)każda ze znanych firm Remmers, MCBauchemie itp, ma w ofercie posadzkę żywiczną do warsztatu. Dobre rozwiązanie, wcale nie takie drogie, za to trwałe. Wszystkie warstwy położysz sam, z wiaderka, i w jeden weekend. Potrzebna może być tylko waga do dozowania składników.
O to właśnie pytałem w pierwszym poście. Tylko, czy to o czym piszesz, to grubowarstwowa wylewka, czy cienkowarstwowa?
To nawet nie jest wylewka. 2-3mm. Rozprowadzasz to wałkiem. W uproszczeniu - warstwa gruntująca, warstwa główna (zależna od przeznaczenia posadzki) niekiedy z posypką piaskową i warstwa zamykająca. Świetnie taka posadzka wygląda bez posypki, ale jest śliska na mokro.
Stosuję tą technologię na tarasach, ale w przypadku posadzek warsztatowych będą pewnie jakieś różnice w materiałach, ilości warstw itp.
autor: M 52
09 mar 2014, 21:03
Forum: WARSZTAT
Temat: Z czego macie podłogi w Waszych warsztatach?
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10544

Dobrym i tanim - doraźnym - rozwiązaniem jest farba do posadzek, np Dyrup Dyrogranat. Mam takie coś od lat w garażu i warsztacie i jest ok, ale każde uszkodzenie trzeba szybko zaprawić zanim się zatłuści. Moja posadzka jest zielona, a może jeszcze być szara lub brązowa.
Jak warsztat masz w piwnicy, to pewnie sufit masz nisko, więc dolewanie kolejnych warstw pogorszy sprawę. Jeśli podłoże masz wystarczająco nośne, to każda ze znanych firm Remmers, MCBauchemie itp, ma w ofercie posadzkę żywiczną do warsztatu. Dobre rozwiązanie, wcale nie takie drogie, za to trwałe. Wszystkie warstwy położysz sam, z wiaderka, i w jeden weekend. Potrzebna może być tylko waga do dozowania składników, kapcie z kolcami i odpowiedni wałek.
Dobre doradztwo ma Visbud, przedstawiciel Hahne, ale najlepiej pogadać samemu.

Wróć do „Z czego macie podłogi w Waszych warsztatach?”