Znaleziono 3 wyniki

autor: Jaszuk88
10 lip 2008, 22:10
Forum: Informacji na temat...
Temat: wtrysk styropianu
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 13453

Co do węży to miałem kiedyś w zakładzie prasę do ściskania elementów drewnianych.
Do wnętrza ceownika jeżeli dobrze pamiętam to "100" ( na stałe przytwierdzonego do ramy)był włożony wąż strażacki na dwóch końcach zaciśnięty stalowymi płaskownikami. Z drugiej strony wąż był zamkniety ceownikiem zimnogiętym "120" ( ruchomym). Porzez zawór od koła samochodu ciężarowego zamocowanego w wężu było wprowadzane sprężone powietrze. To była ogromna siła ściskająca. Wąż wytrzymywał nawet 6 atm.
autor: Jaszuk88
01 lip 2008, 22:23
Forum: Informacji na temat...
Temat: wtrysk styropianu
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 13453

Wyciąć można wiele różnych elementów:


Forma o długości 3 mb to potęga radziłbym się udać do firmy produkującej formy do bloków styropianowych. Rozmowa napewno wiele wniesie nowych informacji.
np. tutaj http://www.g-m.com.pl/index.php
cytat z podanej wyżej strony:

Faza formowania bloku styropianowego

Faza tej operacji odbywa się w zamkniętej formie przy pomocy pary wodnej. Formowany blok styropianowy powstaje z porowatej struktury mikrokomórkowej tworzywa. Spieniony styropian wstępnie i wysezonowany Owipan przenoszony jest pneumatycznie do zbiornika naporowego ulokowanego nad formą. Takie usytuowanie zbiornika daje nam możliwość grawitacyjnego napełniania komory formy półproduktem styropianowym. Po napełnieniu zamykamy szczelnie formę a jej zawartość poddana jest działaniu pary wodnej o ciśnieniu od 0,4 do 1,0 Mpa, natomiast czas trwania tej operacji trwa zazwyczaj od 12 do 15 minut. Czas ten jest niezbędny do tworzenia bloku. Czas regulacji i utrzymywania ciśnienia przy otwartych zaworach wacha się średnio w granicach 10 - 20 sekund, po czym zamyka się zawór dopływu pary.

Podstawowa faza formowania bloku styropianowego wymaga następujących etapów:

nagrzanie formy - matrycy
smarowanie aluminiowych płyt formy;
napełnianie formy styropianem;
przedmuchanie formy wypełnionej;
właściwe formowanie;
wyjmowanie uformowanego bloku.
autor: Jaszuk88
27 cze 2008, 01:08
Forum: Informacji na temat...
Temat: wtrysk styropianu
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 13453

Styrodur to polistyren extrudowany i nie ma nic wspólnego z produkcją opakowań metodą prasowania w formie. Widziałem kiedyś taką maszynę. Podobna do wtryskarki. Forma aluminiowa z otworami zamkniętymi drobną stalową siatką przez które do wewnątrz formy podawana jest para wodna. Czyli najpierw zasyp formy częściowo zaparowanym granulatem np. Owipian, póżniej zamknięcie formy, podanie pary wodnej, otwarcie formy i wyjęcie gotowego produktu. Proces niby prosty ale diabeł siedzi w szczegółach a na szczegółach tej technologii nie znam się.
Jeżeli jest to wyrób o większych rozmiarach a małej ilości to może pomyśleć warto o wycinaniu z bloku styropianu kształtek a później o klejeniu klejem. Jeżeli jest to mały gabaryt to można wykonać formę z AL również z otworami jw. , zasypać granulatem i wrzucić do gara z gotującą się wodą po kilku minutach wyrób będzie gotowy. Są to prymitywne metody ale może się przyda. Pozdrawiam

Wróć do „wtrysk styropianu”