Znaleziono 1 wynik

autor: jasiugo
26 lut 2008, 23:34
Forum: Obróbka tworzyw sztucznych
Temat: Stół podciśnieniowy ??? Pytania
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7773

NIe napisałeś jak dokładnie wygląda ten stół.Widziałem do tej pory dwa rodzaje:
jeden to tylko płyta z nawierconymi otworami rozstawionymi w równych odstępach,a drugi to belki ze ssawkami.
W pierwszym przypadku to zwykła płyta z MDF-u z otworami w krztałcie lejka,przykryta (przez producenta) zwykłym sztruksem,jako pompe zastosowano wentylator.Na stole koledzy mocują frąty meblowe na polerce ,a "wolne"mijsca zakrywają kawałkami płyty ,aby zapobiec "uciekaniu"podciśnienia.
Natomiast drugie to przesuwne ssawki z zaworkami .Ssawki ustawia się wtedy tak, aby znajdowaly się w miejscach, w których frez podczas frezowania nie przechodzi na wylot.Jeżeli to nie możliwe, to dorabiam sobie odpowiednie podkładki.W tym przypadku dochodzi czasami do zatkania otworków,ale przedmuchuję je sobie sprężonym powietszem. W układzie podciśnienia zastosowany jest filtr który zapobiega przedostaniu się kurzu i wiurów do vacum pompy.Dodam że układ nie posiada żadnego zbiornika ,a pompa pracuje ciągle,posiada tylko odpowiedni zawór regulujący ciśnienie.
Słyszałem kiedyś że włanczanie i wyłanczanie vacum pompy powoduje znacznie szybsze jej zużycie,z uwagi na to że podczas wyłanczania wirnik pompy "pociągnięty" podciśnieniem obraca się w przeciwnym kierunku,co powoduje zużycie łopatek.Na ten temat może jednak koledzy z forum mają więcej wiedzy ode mnie.
Natomiast jeżeli chodzi o wydajność pompy,to wydaje mi się , że producent wie co pisze.U nas w firmie są dwie identyczne maszyny z pompami o różnej wydajności i praca na tej z większą pompą jest bardziej komfortowa.Trzeba wziąć pod uwagę że nie każdy materiał jest idealnie gładki i szczelny, podciśnienie może więc uciekać. Ale skoro jakąś pompe posiadasz to może warto spróbować,bo nie są to tanie rzeczy.

Wróć do „Stół podciśnieniowy ??? Pytania”