Znaleziono 3 wyniki

autor: www.kimla.pl_
09 sie 2014, 14:18
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Laser Fiber EAGLE
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 24020

Witam,

Nic nie trzeba ręcznie wymieniać.
Obie głowice są cały czas zainstalowane na suporcie.
Najpierw opuszcza się głowica drukująca i po nadrukowaniu podnosi się, a opuszcza się głowica tnąca.
W programie zaznacza kolega funkcję "drukuj opisy na detalach" a maszyna wszystko wykona automatycznie.
autor: www.kimla.pl_
09 sie 2014, 09:44
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Laser Fiber EAGLE
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 24020

Szanowny Kolego,
Najwyraźniej pomylił kolega nazwy firm.
Firma IPG jest firmą założoną przez Pana Gaponcewa z którym wywiad jest pod wskazanym przeze mnie linkiem. Dla europejskich odbiorców produkcja odbywa się w Niemczech.
Obecnie firma ta jest największym konkurentem Trumpfa.
Natomiast Trumpf rzeczywiście kupił firmę produkującą źródła światłowodowe ale angielską firmę SPI. Obecnie rozwijają oni dla Trumpfa technologię światłowodową ale jak na razie nie widać na rynku laserów do cięcia Trumpfa ze źródłami SPI.
Ciekawostką może być to, że firma Kimla współpracowała z SPI przy wdrażaniu i testowaniu ich źródeł w wycinarkach laserowych, dzięki czemu zgromadziliśmy dużą wiedzę na temat działania tych źródeł, której brakuje wielu producentom-składaczom traktującym źródło lasera jako czarną skrzynkę do której wchodzi prąd a wychodzi światło.
autor: www.kimla.pl_
08 sie 2014, 19:46
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: Laser Fiber EAGLE
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 24020

Oczywiście, że puściliśmy "bajkę" o tym naukowcu.
Dla przypomnienia może ją obejrzeć każdy:



W wypowiedzi szanownego kolegi pojawiają się po raz kolejny naciągane fakty.
Przede wszystkim należy badać sprawność od gniazdka zasilającego maszynę do wyjścia światła na końcu światłowodu. Jeśli by mierzyć samą sprawność rezonatora IPG to przekracza ona 50%. Niestety wasze źródła pomimo, że nie tną pobierają i tak sporo energii na wstępną polaryzację, ale o tym szanowny kolega już zapomniał napisać. Prawdziwe lasery światłowodowe nie mają tej wady.
Światło odbite jest pochłaniane przez złącze QBH i tam rozpraszane do chłodzącej to złącze wody. Nie ma obecnie problemów z wstecznym odbijaniem wiązki i nie słyszałem aby przez to ktoś popsuł laser światłowodowy, choć teoretycznie jest to możliwe. Właśnie dlatego firma IPG instaluje czujniki wstecznego odbicia, które mogą wyłączyć emisję w takim przypadku.
Lasery fiber wbrew pobożnym życzeniom szanownego kolegi produkuje wiele firm. IPG, SPI, Rofin, JK Laser, JDSU, można by jeszcze kilka innych znaleźć. A to, że aktualnie IPG jest liderem tej branży i jednocześnie waszym największym konkurentem to producenci chcący oferować maszyny z najwyższej półki stosują właśnie źródła IPG. Co jest złego w stosowaniu najlepszego rozwiązania na rynku? Kolejny wyssany z palca problem z niestabilnością mocy -w rzeczywistości moc emitowana przez źródła IPG jest wręcz szokująco stabilna na poziomie ułamków procent, więc chyba coś się szanownemu koledze pomyliło i te zarzuty dotyczą raczej właśnie waszych źródeł. Każdy, kto używa laserów IPG wie, że w czasie rzeczywistym mierzona jest moc wyjściowa i wyświetlana na oprogramowaniu sterującym -i znowu kula w płot. Natomiast szczytem stronniczości jest zarzut, że lasery IPG mają zapas mocy. To właśnie lepiej że go mają i w razie konieczności mogą ten zapas wykorzystać. Jeśli w waszych źródłach nie ma zapasu i diody pracują ciągle na 100% to zaczyna być jasne dlaczego żywotność waszych źródeł jest tak niska. Każdy wie że jeśli by nawet najlepszy samochód żyłować na 100% możliwości to rozleci się po kilku tysiącach km.
Niech sobie kolega poczyta ile wytrzymują km samochody rajdowe które jadą non stop na 100%. Kolejną bzdurą jest konieczność wysyłania źródła do fabryki.
Obecnie w Polsce jest stacjonarny serwis IPG, który przyjeżdża na miejsce do klienta i może wymienić wszystko na miejscu. Samo spawanie światłowodów jest dziecinnie proste, ale kolega pewnie o tym wie i świadomie wciska ludziom kit:



A w kwestii robienia komponentów samemu to akurat firma Kimla produkuje napędy, systemy sterowania, driwery, moduły PLC, oprogramowanie sterujące, monolityczne korpusy, obudowy...

http://www.kimla.pl/mov-119-Proces-prod ... ek-Kimla/1

Firma Kimla również jako pierwsza na świecie wyprodukowała i pokazała na targach laser światłowodowy o mocy 8kW.
Nie wspominając o systemie drukowania opisów na detalach:

http://www.kimla.pl/mov-120-Drukowanie- ... ze-fiber/1

Macie coś takiego?

Wróć do „Laser Fiber EAGLE”