Jakie pytanie taka informacja.gregor1975 pisze:Witam,
Istnieją jakieś normy na kontrolę wskazań?Jak nie normy, to może jakieś reguły metrologiczne? A jak nie to i to, to może koledzy praktycy podzielą się praktykami stosowanymi w swoich warsztatach lub miejscach pracy, o ile to nie tajemnica oczywiście?
dla wielu wystarczająca ,ale jeśli czekasz na gotowca,(bo tak cie nauczono),to niestety,ja nie zadam sobie trudu ,aby grzebać w opasłych tomiskach ,bo ty tak chcesz. Podałem źródło,i uważam,że wystarczy.
gregor1975 pisze:
Fascynują mnie ludzie, którzy wypowiadają się nie wiedząc o czym mówią - nikt nie instalował żadnych czujników, mowa jest o gotowych urządzeniach pod nazwą grubościomierze czujnikowe
Człowieku ,nie pogrążaj się . Czym one różnią się od zwykłych czujników,możne wiesz?Zakładam ,że nie sądząc ,po twoim dyletanctwie i arogancji.Napiszę ci słownie NICZYM.. Wiedz jeszcze człowieku w średnim wieku,że grubościomierze maja zarówno czujniki wbudowane (te maja jedynie krótszy trzpień pomiarowy) oraz klasyczne czujniki zegarowe(z różnymi końcówkami pomiarowymi) ,mocowane w zacisku.. Nikt ich nie instalował,powiadasz- są wieczne jak materia we wszechświecie?

gregor1975 pisze: Panie praktyku, nauka poszła w las, czy Twoja praca to było odbijanie karty i kolejka do kasy? Producenta używanych czujników nie podam, coby reklamy nie robić, dość powiedzieć, że takie istnieją, polski producent i nie jest to jakiś ewenement. A w dziale Giełda jakiś użytkownik oferował czujnik, co to mierzy do tysięcznej. Głupi jakiś, czy co?
Polskiego producenta czujników zegarowych już nie ma od kilku lat ,więc mu ani reklamy ,ani antyreklamy nie zrobisz.
Nie napisze ci co robiłem ,bowiem psinco cię to obchodzi ,ale ty z pewnością wiedzy nie chłonąłeś ,bo znowu się pogrążasz.Dobrze już nie będzie ,boś nie młody.
Jakiś użytkownik mógł tak pisać ,bo liczył na takich,, łosi "jak ty. CZUJNIK ,Z DZIAŁKĄ ELEMENTARNĄ 1 um ,NIE MIERZY Z DOKŁADNOŚCIĄ DO 0,001mm.Dlaczego? Zajrzyj do normy i podręcznika metrologii.
Tak na marginesie . Niedawno Mitutoyo wprowadziło do sprzedaży ,najdokładniejszy na świecie mikrometr elektroniczny z działką elementarna 0,0001 i mierzy on z dokładnością 0,0005.

Co do ,,zegarów",to czujnik zegarowy,średnicówka ,,grubościomierz,macki,transametr,suwmiarka,mikrokator,minimetr,ortotest,,to dla ciebie to samo(zegar)-bardzo komunikatywne i jasne.
Jak chcesz dyskutować, to się najpierw podszkol ,bo chamstwem ,braków wiedzy nie nadrobisz, i nie błyśniesz. No chyba ,że wśród kolesi ,którzy spędzają życie jedynie na konsumpcji piwka



