mazatrol M32 mazak H-630

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
roninn1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: uk

mazatrol M32 mazak H-630

#1

Post napisał: roninn1 » 27 sty 2015, 14:57

Witam.Firma zakupila uzywana maszyne z Dani (Mazak H-630)ze sterowaniem mazatrol M32.
Mam maly problem odnosnie mierzenia wiertla .Po pomiarze maszyna dodaje od siebie automatycznie kompensacje narzedzia.Czyli np gdy narzedzie ma dlugosc 100mm to maszyna dodaje kompensacje np 2 mm.Wielkosc kompensacji zalezy od srednicy wiertla.Fajnie gdy mierzymy wiertlo hss wtedy ta kompensacja sie przydaje.Lecz my glownie pracujemy na wiertlach plytkowych I ta kompensacja narzedzia nie jest potrzebna.Juz pare razy mielismy problem poniewaz operator mierzac wiertlo zapomnial usunac kompensacje I maszyna wywiercila otwor o 5 mm za gleboki.Mysle ze jest jakis parameter odpowiedzialny za to lecz nie wiem jaki.Prosze o pomoc jesli ktos cos wie.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 27 sty 2015, 20:38

Nie chce wymyślać.. ale czy nie jest tak, że w danych narzędziowych podajesz kąt ostrza.. i ona z kąta sobie liczy?? Wystarczy, że będą podawać kąt 180 stopni?? Nie wiem.. strzelam.. pracowałem na Matrixie ale to już dawno było temu..


Autor tematu
roninn1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: uk

#3

Post napisał: roninn1 » 27 sty 2015, 20:48

Ciekawy pomysł.Nie pomyslałem o tym.Jutro bede rano w pracy to dam znać.Dzieki za podpowiedz.Chociaz kojarze jak byl jakis czas temu serwisant w innej sprawie to twierdził że to jakiś parametr za to odpowiada,lecz nie wiedział jaki.

[ Dodano: 2015-01-28, 08:17 ]
Nie bylo to jednak to.Jak opisujesz wiertlo to jest tylko srednica,dlugosc,hp,life I time.Nigdzie nie ma informacji o kacie narzedzia.Nie wiem jak jest w nowszym sterowaniu bo tez juz nie pamietam ale M-32 ma tylko to.Jest to stary sterownik I czy on zakladal w tatmtych czasach ze tylko wiertlami hss bedziemy wiercili i z automatu dodaje nam kompensacje???Dalej bym sie upieral ze to jakis parameter jest ale ktory... :roll:


Autor tematu
roninn1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: uk

#4

Post napisał: roninn1 » 19 lut 2015, 10:13

I co nie ma zadnych znawcow od Mazatrola co sie znaja na temacie???


Lymok
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2015, 07:40
Lokalizacja: Gubin

#5

Post napisał: Lymok » 07 mar 2015, 07:43

W rejestrze narzędzi po zmierzeniu narzędzia z automatu przyjmie jakąś kompensacje, przejedź na nią i wpisz 0, bedzie bez kompensacji, ja tak robie na frezarce Mazak Mazatech V-550 i jest ok, parametru takiego nie ma, chyba że jakieś moduły ale nie słyszałem nic o tym.
Pozdro
Gubin/Sędziszów Małopolski


Autor tematu
roninn1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:42
Lokalizacja: uk

#6

Post napisał: roninn1 » 07 mar 2015, 17:01

Wiem ze jak wpisze 0 to nie bedzie kompensacji.Ale chodzi mi o to zeby maszyna nie dodawala jej automatycznie po pomiarze narzedzia.Bo kiedys ja lub inny operator zapomne jej usunac i wywierce za gkeboki otwor.Jest za to odpowiedzialny parametr.Serwis wie jak to zrobic ale cena za dojazd i zrobienie tego jest zbyt wielka.Wiec poczekamy az cos innego bedzie do zrobienia przy maszynie a kompensacje zribia przy okazji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”