Re: Koronawirus mix 3

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

emsc
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 49

Post napisał: emsc » 30 lis 2020, 00:01

Owszem, mieści mi się. Ale 5 dych przy prywatnej klinice? Trochę mało, ale nie będę się wypowiadał na temat branży której nie znam.

TAK CZY INACZEJ usługi nieprodukcyjne to nadal redystrybucja. Czyli po prostu mieszanie gara. Ale i tak oczywiście lepsze to niż nic. Raz że personel ma dostęp do gara, dwa że ta praca bywa użyteczna, nawet bardzo. Pomijam szarlatanów w białych kiltach, którzy mierzą pola elektromagnetyczne (miałem takiego sąsiada), "odgrzybiają" jelita, albo oglądają pieprzyki.

andrjalo
Posty w temacie: 15

Re: Re: Koronawirus mix 3

Post napisał: andrjalo » 30 lis 2020, 03:50

A ja mam prawo się dopominać o to co nam zabrali bo pracowałem za komuny i niestety ludzie wykonywali prace za 10 dolarów za miesiąc i partia miała taką argumentację nie inną historii nie da się zmienić.

kamar
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 94
Kontakt:

Post napisał: kamar » 30 lis 2020, 06:02

IMPULS3 pisze:
29 lis 2020, 22:41
Pisz śmiało kiedy zaczniesz produkować telewizory, komputery, telefony, ciągniki, samochody osobowe, ciężarówki, dostawcze a
Dalej jak ekonomiczny przedszkolak :) Wyprodukować to nie sztuka, zrozumiał to chyba nawet jeden premier (ten od miliona samochodów elektrycznych )
:)

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 105

Post napisał: IMPULS3 » 30 lis 2020, 08:07

emsc pisze: Tylko ile to ocenianie jest warte, skoro oceniasz a sam nic tego co "powinno sie zrobić" sam dla przykłądu nie zrobiłeś.

Jakbys nie zauważył to ja nie robię obietnic wyborczych. Nie gadam że wiem co zrobic i nie kandydyje aby mnie wybierano, więc chyba też nie mam żadnego wplywu na głupotę kolejnych rządów.
emsc pisze: emsc pisze:
Zrobiłeś coś, co dało społeczeństwu zastrzyk większy niż od przeciętnego zjadacza chleba? Ktokolwiek obcy utrzymuje się dzięki temu, ze istniejesz?

Tak, jestem jednym z tych małych ogniw któe skoro mają co robić to znaczy ze coś dają innym. Czy coś nie tak?

Jeśli będzie przekładał płytę chodnikową na lewą stronę i obracał ją ponownie kiedy przeschnie i tak w kółko cały dzień,

No tego to nawet nie skomentuję bo nie ma czego. :) Wystarczająco dużo pisałem o tym że tak dziala właśnie kapitalistyczna gospodarka która zamiast przestać marnować surowce i prace to je marnuje bo musi być ciągła wymiana towaru.
emsc pisze:Wytłumacz maluczkim, skąd państwo niemieckie ma kasę na dotowanie swojego przemysłu?

Z tego samego żródła które zasila kredyty światowe a oprócz tego z innych państw z których czerpie korzyści.
kamar pisze:Dalej jak ekonomiczny przedszkolak :) Wyprodukować to nie sztuka, zrozumiał to chyba nawet jeden premier (ten od miliona samochodów elektrycznych )

Robi się to albo oficjalnie albo nieoficjalnie. Zależy kto patrzy.
https://www.google.com/search?client=fi ... hod%C3%B3w
"Za regresem stały działania firm naftowych, węglowych, być może też motoryzacyjnych i innych. Winni są też politycy, którzy nie skupiali się na myśleniu długofalowym. Ta logika, niszczyła i nadal niszczy nasz świat" prof. Szymon Malinowski.

kamar
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Kontakt:

Post napisał: kamar » 30 lis 2020, 08:48

IMPULS3 pisze:
30 lis 2020, 08:07
Robi się to albo oficjalnie albo nieoficjalnie.
Co się robi ? Dotuje ? Ekonomiczny pierwszoklasista wie w czym nie może konkurować i się za to nie bierze. Wie też , że telewizora czy komórki żaden rząd mu nie zadotuje ani nie zapewni zbytu. Samochody to trochę inna bajka i na początku każdy z wielkich chce
wygrać. I lepiej nie pchać palca między drzwi.

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: IMPULS3 » 30 lis 2020, 09:06

kamar pisze:Co się robi ? Dotuje ? Ekonomiczny pierwszoklasista

Moze być i zerówkowicz ekonomiczny, co za różnica. Mam każdą branzę podawać jako przykład? Tylko dla jednej firmy miliard euro... Ale ekonomiczne przedszkole to ekonomiczne przedszkole. :) Jeszcze jest coś takiego jak ustawiane przetargi. Nawet długopis mozna wcisnąć jak się chce.
" Wspiera ją w tym niemiecki rząd, który czyni starania mające na celu zmniejszanie zależności niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego od dostaw baterii z krajów azjatyckich. Dla Niemców istotne jest także zachowanie miejsc pracy, które mogłyby zniknąć wraz z coraz mniejszym zapotrzebowaniem na standardowe akumulatory kwasowo-ołowiowe. Na dotacje dla firm produkujących baterie do samochodów, niemiecki rząd ma przeznaczyć miliard euro."
https://motofocus.pl/informacje/nowosci ... ktrycznych
"Za regresem stały działania firm naftowych, węglowych, być może też motoryzacyjnych i innych. Winni są też politycy, którzy nie skupiali się na myśleniu długofalowym. Ta logika, niszczyła i nadal niszczy nasz świat" prof. Szymon Malinowski.

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1

Post napisał: Butler » 30 lis 2020, 09:33

Nowe przepisy - Wszędzie w pracy nosimy maseczki. Nosicie? U mnie nie :)
Wiem że są różne warunki pracy i różne odległości, ale mając a hali kilka osób oddalonych od siebie co najmniej 20 metrów, maseczki to absurd.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 30

Post napisał: RomanJ4 » 30 lis 2020, 09:39

Podobnie jak w pomieszczeniu gdzie wszyscy są po koronawirusie.
pozdrawiam,
Roman

kamar
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Kontakt:

Post napisał: kamar » 30 lis 2020, 11:04

Mandaty za nieprzestrzeganie to też sposób na budżet :)

Dodane 3 minuty 47 sekundy:
IMPULS3 pisze:
30 lis 2020, 09:06
Jeszcze jest coś takiego jak ustawiane przetargi. .
I parówek nie doważają. Nie ma sprawiedliwości, ten świat musi upaść. :)

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: IMPULS3 » 30 lis 2020, 11:10

kamar pisze: ten świat musi upaść.

Raczej się przeobrazić i wbrew malkontentom nie będzie to kapitalizm. :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”