Przesiadka z SW na SE


Autor tematu
Luk92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2021, 19:13

Przesiadka z SW na SE

#1

Post napisał: Luk92 » 08 gru 2021, 07:41

Dzień dobry wszystkim forumowiczom! Jestem nowym użytkownikiem, jednak z forum korzystam już ładnych kilku lat.
Nie rejestrowałem się, ponieważ zawsze wystarczała opcja szukaj, właśnie do dnia dzisiejszego. Mianowicie w obecnej pracy jedynym programem CAD jaki dysponujemy jest SolidEdge. Całe życie projektowałem w SolidWorksie, sporadycznie Inventor. Chciałbym dostosować ten program pod siebie, ale nie mogę sobie poradzić z pewnymi ustawieniami. Z racji tego, że mam wadę wzroku, chciałbym uwydatnić kontrasty. Zależy mi aby w SE krawędzie wyświetlanych części były na czarno niezależnie od przypisanego jej koloru (tak jest w SW, chociaż można to zmienić w nim), na razie domyślnie jest, że krawędzie są koloru takiego jak model tylko o kilka tonów ciemniejsze, co dla mnie całkowicie się zlewa.

Następną sprawą jest możliwość przeciągania szkicu. W SW szkic nie zdefiniowany można przeciągać, na ile pozwalają mu stopnie swobody. Np. mam narysowaną linię, naciskam na jej koniec i mogę ją wydłużyć, skrócić, nadać kąt jeśli nie ma na niej relacji pionu lub poziomu. W SE nie mogę tego zrobić, wszystko muszę definiować parametrycznie z osobna co ogroooomnie wydłuża pracę i wprowadza dyskomfort, że budujemy dom od dachu. Da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam.
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

Re: Przesiadka z SW na SE

#2

Post napisał: robmit » 09 gru 2021, 20:20

1. Jak jesteś w części to zakładka "widok" i tam masz sekcję "styl" i tutaj możesz sobie zmienić kolor linii krawędzi.

Obrazek

2. Co do drugiego punktu to nie bardzo rozumiem. Narysowałem sobie trójkąt z 3 linii bez wymiarów i mogę z nim zrobić co chcę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”