NX 11 i UCCNC

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
krzoku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2017, 23:45
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

NX 11 i UCCNC

#1

Post napisał: krzoku » 08 paź 2017, 12:33

Witam

Jestem jeszcze można powiedzieć zielony jeśli chodzi o temat CNC jednak pracuje w firmie która wyrabia proste tuleje na obrabiarce HAAS i ostatnio dostałem propozycję aby uczyć się również programowania tych maszyn. Mam dostęp do programu NX 11 z postprocesorem do HAAS'a który jest u nas w firmie jednak planuje zakup małego plotera marki step craft który obsługuje program UCCNC i tu pytanie : Czy jest postprocesor do NX który wygeneruje mi ścieżki na UCCNC ? Czy on jest w ogóle potrzebny czy wystarczy wybrać w NX "MILL_3AXIS" i to będzie grało?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc oszczędzając na zakupie osobnego programu do plotera mógłbym go lepiej wyposażyć.
PS: Szef się zgodził na używanie jego licencji po tym jak wytłumaczyłem że to będzie dobry trening dla mnie.

Pozdrawiam Krystian




dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 08 paź 2017, 21:08

nie znam tego sterowania ale co na szybko wyczytałem przyjmuje g kody w standardzie RS274 czyli "czysty" kod powinien działać bez problemu na tej maszynie, wybierasz pp dla frezarki 3 osiowej i działać musi.
I don't like principles, I prefer prejudices


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: mateu5 » 08 paź 2017, 22:38

Bez problemu dobierzesz postprocesor z tech co są z nx'em, nawet jeśli będzie trzeba wprowadzić jakieś zmiany to masz z programem narzędzie o nazwie postbuilder do tworzenia lub modyfikowania postprocesorów.
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.


Autor tematu
krzoku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2017, 23:45
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

#4

Post napisał: krzoku » 09 paź 2017, 20:12

Dziękuję za pomoc . W takim razie zostanę przy nx. Aktualnie myślę że nie dam rady poprawiać postprocesora ale jeśli była by taka potrzeba i ktoś chciałby to zrobić za jakąś przyzwoitą opłatą to bardzo chętnie skorzystam z pomocy


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 618
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#5

Post napisał: mateu5 » 09 paź 2017, 22:52

Trochę się tych postprocesorów napisało, to jak coś to się kontaktuj.
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”