Koronawirus mix 1, zanim się mocniej rypło.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus mix

#751

Post napisał: strikexp » 17 wrz 2020, 18:36

Jak PiS jest przy władzy to już niebawem :D

Nie macie wrażenia że w Europie żyje się jak w ZSRR? Niby pracujesz, ale i tak niewiele możesz kupić. Tam podatki były po prostu pobierane prosto z taśmy produkcyjnej. Gdy zamiast samochodów produkowano czołgi itp




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus mix

#752

Post napisał: jasiu... » 17 wrz 2020, 18:54

Nie, ale mam wrażenie, że ludzie w ZSRR chyba byli szczęśliwsi, niż ci obecnie. Specjalnie dla ciebie: https://insi.pl/z-czego-wynika-choroba-materializmu/ inni też powinni przeczytać.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 25
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Koronawirus mix

#753

Post napisał: piromarek » 17 wrz 2020, 19:17

Mam właśnie dokładne wrażenie,
że struktury unijne coraz bardziej przypominają państwo komunistyczne z centralnym sterowaniem i idiotycznymi dyrektywami, produkowanymi dla samej produkcji.

Zastanawiam się, kiedy plusy przewyższą minusy,
i ten cały bełkot produkowany przez zdurniałą administrację ( nie chodzi mi o to że wszyscy tam są durniami - bo to nie prawda ),
rozpierdzieli tą konstrukcję na cztery wiatry i kolejne zniecierpliwione państwa, zaczną opuszczać tonący statek.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus mix

#754

Post napisał: strikexp » 17 wrz 2020, 19:32

jasiu... Nie zrozumiałeś. Ale jak gadać z kimś kto wyemigrował do Niemiec i myśli że ten skok jakości sprzed kilku lat to jest jakiś dobrobyt.

Chodzi o to że jak zarobisz powiedzmy 1000zł czy euro (ale nie do łapy tylko od klienta). To jakbyś chciał teraz ten hajs wydać prywatnie, to najpierw Ci uwalą 18% czy tam ile dochodowego. Potem musisz zapłacić przeważnie 23% VAT. Czasami jakąś akcyzę, i jeszcze na koniec podatek płacić od tego co kupiłeś.
To jest rozbój w biały dzień. Bo oddając 50-70% swojej pensji Państwu. To chyba wszystkie potrzeby podstawowe powinienem mieć zaspokojone w zamian. A co mam? Darmowe szkolnictwo żeby nie być debilem i produkować podatki? No dobra jeszcze służby mundurowe i nic poza tym. A jak wygląda chociażby bezpieczeństwo gwarantowane przez państwo? Gówniano, biedny Egipt ma większą armię niż wielka potężna Francja. No bo niemce to jeszcze mogą się tłumaczyć trzecią wojną światową :P

Dodane 2 minuty 7 sekundy:
piromarek pisze:
17 wrz 2020, 19:17
zaczną opuszczać tonący statek.
Wielka Brytania jako kraj poważny już powiedziała - won. Żadne groźby i szantaże niepodpisania porozumienia przez tych terrorystów nie pomogły. Dostali kopa w d...


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus mix

#755

Post napisał: jasiu... » 18 wrz 2020, 18:05

strikexp pisze:
17 wrz 2020, 19:32
jasiu... Nie zrozumiałeś. Ale jak gadać z kimś kto wyemigrował do Niemiec
No właśnie wysyłam ci bardzo fajne opracowanie o tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a pieniądze szczęścia nie dają. A skoro nie dają, to cóż się przejmujesz, że część tych pieniędzy oddajesz państwu.

Ja też płacę podatki. Na sam kościół (w Niemczech ksiądz ma pensję większą, niż np. nauczyciel czy policjant i też jest traktowany jako urzędnik) idzie kilkaset euro. I co, wypisuję się z kościoła, jak część tych, co tu przyjechali się dorobić? A po co? Skoro pieniądze szczęścia nie dają, to po co się wypisywać? Żeby mieć więcej pieniędzy? To co mi zostaje, mnie wystarcza.

No właśnie, chyba tutaj problem, żeby to, co ci państwo zostawia, wystarczyło.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus mix

#756

Post napisał: strikexp » 18 wrz 2020, 18:34

jasiu... pisze:
18 wrz 2020, 18:05
to cóż się przejmujesz, że część tych pieniędzy oddajesz państwu.
Bo bym je dzieciom oddał jak dojrzeją :mrgreen:

A co do tego księdza to zdaje się że w Niemczech obecnie po deklaracji wiary, część Twoich podatków idzie na dane wyznanie. Jest to typowy biurokratyczny wymysł szfabów. Wszystko musi być w papierach. A że muzułmanów nie mogą się doliczyć, to se wymyślili. Tyle że muzułmanie często maja to w d... bo żyją z zasiłków :mrgreen: No albo po prostu są na tyle inteligentni żeby nie wpisywać się na żadne szfabskie listy i nosić na ramieniu... :mrgreen:


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 125
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Koronawirus mix

#757

Post napisał: RX » 18 wrz 2020, 19:02

IMPULS3 pisze:
17 wrz 2020, 11:56
atlc pisze:unia podniesie nam ceny paliwa..

Chciałbym dożyć czasów opodatkowania polityków. :) Obie ręce bym podnosił do głosowania. :)
i nogi...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus mix

#758

Post napisał: strikexp » 18 wrz 2020, 19:16

Ehhhh dasz im dużo to totalne pizdzielce będą się pchały. Z kolei jak dasz za mało to w łapę będą brali.
Jednak w komunizmie było lepiej, bo tam za defraudacje była kula w łeb :D


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus mix

#759

Post napisał: jasiu... » 19 wrz 2020, 13:14

strikexp pisze:
18 wrz 2020, 18:34

A co do tego księdza to zdaje się że w Niemczech obecnie po deklaracji wiary, część Twoich podatków idzie na dane wyznanie.

A że muzułmanów nie mogą się doliczyć, to se wymyślili. Tyle że muzułmanie często maja to w d... bo żyją z zasiłków :mrgreen: No albo po prostu są na tyle inteligentni żeby nie wpisywać się na żadne szfabskie listy i nosić na ramieniu... :mrgreen:
Po pierwsze, czemu używasz przymiotnika szfabskie? Czyżbyś chciał ograniczyć się tylko do kawałka Badenii Wirtembergii?

Poza tym przywódcy religijny muzułmanów nie korzystają z takich samych przywilejów jak księża. Im pensje płacą np. Saudowie. Podatek kościelny dotyczy tylko niektórych kościołów. Inne pobierają od swoich członków np. dziesięcinę. To bardzo zdrowa sytuacja. Odczuwasz potrzebę przynależności do związku wyznaniowego, płacisz podatek, albo składki na jego utrzymanie. I bogatsi płacą więcej! Bo ich stać.

Deklaracji wiary? Raczej przynależności do określonego kościoła.

A poza tym zanim dzieciom oddasz, to i tak te pieniądze inflacja zeżre. Poza tym pozwól dzieciom, niech same zadbają o swoją przyszłość. Satysfakcja większa, niż od tatusia dostać w prezencie, jeśli się samemu coś zbuduje w życiu.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus mix

#760

Post napisał: strikexp » 19 wrz 2020, 16:20

Dla mnie szfab = niemiec, może mam ubogie słownictwo. A że mówię o ich rządzie/administracji to użyłem takiego pogardliwego określenia.

Nie mówię że ten system finansowania religii jest zły. Ba, nawet jest bardzo dobry. Tylko że w Polsce jest niepotrzebny, ponieważ tutaj 80-90% to katolicy, reszta głównie prawosławni. Tylko Tatarom się ciężko przędzie na tych małych wsiach.
A nie taki burdel jak w Niemczech, że ludzie sami nie widzą czy są teistami czy ateistami, i czy wierzą w Allaha czy totem żółwi ninja.

Dodane 6 minuty 14 sekundy:
jasiu... pisze:
19 wrz 2020, 13:14
A poza tym zanim dzieciom oddasz, to i tak te pieniądze inflacja zeżre.
Nie wiesz że hajs się oszczędza w metalach szlachetnych? Chyba że są akurat przewartościowane to się czeka lub coś innego kupuje.
Tylko ludzie są leniwi. Myślą że wpłacą na lokatę i będzie im rosło. I że potem jeszcze będą z tego żyli zamiast pracować. A nie sprawdzą faktów i trochę mózgu nie użyją zamiast siedzieć przed TV.
jasiu... pisze:
19 wrz 2020, 13:14
Poza tym pozwól dzieciom, niech same zadbają o swoją przyszłość. Satysfakcja większa, niż od tatusia dostać w prezencie, jeśli się samemu coś zbuduje w życiu.
O tym to ja wiem, ale warto mieć w skarpecie. Od nadmiaru głowa nie boli. A jak dziecko weźmie kredyt na 30 lat, pobuduje dom. Po 3 latach będzie można już spłacać bez kar. Można rzucić na stół worek ze złotymi sztabkami i powiedzieć:
- To jest kapitał rodzinny do przekazania dzieciom. Sami zdecydujcie czy przekazujecie w worku czy w nieruchomościach.

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”