Koronawirus mix 1, zanim się mocniej rypło.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Koronawirus mix

#611

Post napisał: IMPULS3 » 21 lip 2020, 16:34

jasiu... pisze:Nie, bo taka opcja nie istnieje. Nigdy nikogo nie uważałem za swojego wroga, ja staram się kochać ludzi, naprawdę, wszystkich.

To niech będzie w drugą stronę. :P Załóżmy że masz po sąsiedzku kobietę z która przeżyłeś wcześniejsze bardzo udane życie.Niestety ona jest obecnie z kimś innym a Ty w głowie masz to że jak się z kimś innym ożenisz to będzie to jak gdyby zdrada- i co wtedy?




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus mix

#612

Post napisał: jasiu... » 21 lip 2020, 18:39

IMPULS3 pisze:
21 lip 2020, 16:34
Załóżmy że masz po sąsiedzku kobietę z która przeżyłeś wcześniejsze bardzo udane życie.Niestety ona jest obecnie z kimś innym a Ty w głowie masz to że jak się z kimś innym ożenisz to będzie to jak gdyby zdrada- i co wtedy?
Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień?

Właśnie, jak to ocenić. Jeśli ona mnie zostawiła, to pytanie, ile w tym było mojej winy? Dlaczego tak się stało? Czego ja nie miałem, co tamten miał?

Ja się staram zrozumieć żonę i nie upieram się przy swoich pomysłach. Umiemy rozmawiać, każdy wykłada swoje racje, od początku mieliśmy podobne upodobania, bo inaczej nie. byłoby małżeństwa. Czasem trudno o porozumienie, ale ja nigdy swoich racji nie bronię do końca i za wszelką cenę. Najwyżej będzie bolało, wdepniemy w jakiś problem. I cóż z tego, co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Jeśli kobieta odchodzi od mężczyzny, a on nie znajduje w sobie winy, to prawdopodobnie ta kobieta od początku udawała, że z tym mężczyzną jest. Może wyszła za niego z braku lepszych kandydatów, z nadzieją na to, że uczucie przyjdzie. Nie, nigdy nie przychodzi, przychodzi nienawiść za zmarnowanie sobie życia.

Nawet w takiej sytuacji, chciałbym rozmawiać. Trudno, boli, ale - jak mówię - mogłem zauważyć, w którym momencie robi się coś nie tak.
luki158 pisze:
21 lip 2020, 17:55
Nigdzie nie napisałem że chcę zostawić rodzinę wręcz przeciwnie chciałem kupić do blisko granicy żeby codziennie być w domu
Chwali się, że odczuwasz potrzebę bycia z rodziną. Ale pomysł jest zły. Okolice granicy to praktycznie pustynia i to po jednej i drugiej stronie. Tam nie ma pracy, ani po stronie Polskiej, ani w dawnym NRD. Domy są bardzo tanie, ale cóż z tego. Już mówiłem, wykorzystują tą sytuację Polacy z okolic Szczecina, którzy codziennie dojeżdżają do pracy, tyle że właśnie z Niemiec, gdzie pokupowali domy, do Szczecina.

A proszę bardzo: https://demaskator24.pl/pracowac-w-pols ... r/14947381

Teraz rozumiesz? Faktycznie w Löcknitz sporo Polaków spotkasz. Nie wiedziałeś? To czemu oni mieszkają w Niemczech, a pracują w Polsce? Pogięło ich? Nie, w tych okolicach pracy nie ma.

Moim zdaniem, żeby czuć się względnie komfortowo warto pomyśleć o landach zachodnich. Na Bajerach dobrze płacą, ale musiałbyś opanować dialekt, no i zaakceptować ich pewną inność. Jeśli pokażesz się jako fachowiec, będziesz dbał o czystość przed domem, to ciebie też zaakceptują. Oczywiście najłatwiej jest np. w NRW, mnóstwo tu co prawda "Niemców", co do polskiego kościoła chodzą i urodzili się w okolicach Opola czy Bytomia, potrafią być niemili, ale czy warto się nimi przejmować? Właśnie, co to za różnica, czy będziesz sam nad Odrą, czy nad Ruhrą? Czasem nad Ruhrą, czy nad Renem łatwiej. Naprawdę.

Masz rację, mieszkanie wynająć trudno. Niemiec woli często nie wynajmować, niż wynająć Polakowi. Ale można, pierwsze byle co, a później rozglądasz się za czymś, gdzie mógłbyś sprowadzić rodzinę. Wielu ludziom się udaje. Jeszcze jedno, Niemcy, to nie Skandynawia. Bliżej i naszych sporo. Nie, nie pomogą, ale czasem informacji mogą udzielić.

Nie pomogą, bo proces rekrutacji (składanie Bewerbungu, rozmowa kwalifikacyjna) jest zawsze taki sam, musisz przez to przechodzić sam.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Koronawirus mix

#613

Post napisał: IMPULS3 » 21 lip 2020, 18:55

jasiu... pisze: Jeśli ona mnie zostawiła, to pytanie, ile w tym było mojej winy?

Żle mnie zrozumiałeś. Mój wpis odnosił się do pamięci poprzednich wcieleń i był przykladem dlaczego lepiej mieć czystą kartę i nic nie pamiętać niż pamiętać. :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus mix

#614

Post napisał: kamar » 21 lip 2020, 19:15

Jasiowi mylą się nie tylko wcielenia, wątki na forum też :)


luki158
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 208
Rejestracja: 28 mar 2018, 17:20

Re: Koronawirus mix

#615

Post napisał: luki158 » 21 lip 2020, 20:19

Hahaha faktycznie pomyłka:D


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Koronawirus mix

#616

Post napisał: IMPULS3 » 21 lip 2020, 20:27

Przynajmniej UE się nie myli i działa w słusznej sprawie dla obywateli zarządzając nowe podatki. W tym jest niezmiennie znakomita. :)
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -odbudowy/


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus mix

#617

Post napisał: jasiu... » 22 lip 2020, 16:50

kamar pisze:
21 lip 2020, 19:15
Jasiowi mylą się nie tylko wcielenia, wątki na forum też :)
No mógłbyś kamar pokazać wielkie serce i przenieść tam, gdzie to powinno być :mrgreen:

Dodane 27 minuty 3 sekundy:
IMPULS3 pisze:
21 lip 2020, 20:27
Przynajmniej UE się nie myli i działa w słusznej sprawie dla obywateli zarządzając nowe podatki.
No przecież to już było, tylko kiedyś nazywało się to Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej. Kraje należące do tamtej unii wpłacały do wspólnej kasy, a później nie wiadomo kto decydował, na co te pieniądze zostaną wydane. RWPG miało swój pieniądz do rozliczeń, nazywał się rubel transferowy, budżety nazywały się planami pięcioletnimi. Były "sesje" był komitet wykonawczy. Była karta, coś jakby późniejszy dokument z Lisbony, określający zasady funkcjonowania i na co sobie poszczególne państwa mogą pozwolić.

Na szczęście teraz Unia nie może za brak praworządności działać tak, jak RWPG działało w 1956 na Węgrzech, czy w 1968 w Pradze, ale jakby się tak dobrze przypatrzeć... Chrześcijaństwo w tamtych latach też było be.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 7517
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Koronawirus mix

#618

Post napisał: IMPULS3 » 22 lip 2020, 18:47

jasiu... pisze:No przecież to już było, tylko kiedyś nazywało się to Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej.

Pogadałbym o polityce ale wiadomo jak to się tu kończy wiec nie pogadam. :)
Ale powiem tylko tyle że wszelkie sztuczne długi są spłacane prawdziwymi pieniędzmi i zapewne kolejnymi wydłużeniami wieku emerytalnego. poczekamy, ale w czarnych barwach takie rządy widzę.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 82
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Koronawirus mix

#619

Post napisał: bartuss1 » 22 lip 2020, 19:03

zawsze możesz wystartowac na polityka jakiegoś, a jak cie wybiorą to sie nachapiesz czy coś.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


RX
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 125
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:48
Lokalizacja: pomorskie

Re: Koronawirus mix

#620

Post napisał: RX » 22 lip 2020, 19:07

atlc pisze:
21 lip 2020, 11:04

No i program zegarek plus rzecz jasna, wreszcie wszystko będzie w Polsce na czas ;)
nie zadziała, przecież to nie jego zegarek był ( miał być? byłby mieć? miałby być? juz się mylę... za dużo zegarków... :oops:

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”