Koronawirus mix 1, zanim się mocniej rypło.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Koronawirus show

#91

Post napisał: RomanJ4 » 22 maja 2020, 22:10

IMPULS3 pisze: "My nie możemy pracować, bo mamy za słabe nadgarstki !"...


A mnie juz pól roku nawala łokieć i nadgarstek, może bym tak poszedł ich drogą? :)

To nie masz szans, trzeba mieć tupet i... właśnie silne łokcie... (do rozpychania się) Obrazek Obrazek


pozdrawiam,
Roman


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus show

#92

Post napisał: strikexp » 22 maja 2020, 22:12

Raczej duże łapy do ich wystawiania po pieniunżki :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 46
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Koronawirus show

#93

Post napisał: pitsa » 23 maja 2020, 21:42

Nie było mnie parę dni i w końcu tematy koronowirusowe się znudziły. :-)
Schron kopię i okazało się, że w tym miejscu już ktoś był i nową czapeczkę do awatara mi zostawił... ;-)
strikexp pisze:Jak się sieje marchew pamiętam z dzieciństwa

W końcu znalazłem kogoś kto mi pomoże. Znów zasiałem marchew i mi nie wzeszła. Nie wiesz co jest grane z tą marchwią? Jak ją zasiać żeby ładnie powschodziła?
Gryka fajnie rośnie, zboża ozime idą mi już ładnie w kłosy, fasola kiełkuje jak dobrze podlałem, jagody kamczackie już można zbierać, nawet ziemniaki z obierek w kompostowniku się pojawiły, ale nie marchew.
kamar pisze:moderatorzy mają różne zdania

I bardzo dobrze. Tak powinno być. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus show

#94

Post napisał: strikexp » 23 maja 2020, 22:10

Ja to co kupię jakieś zioła lub sałatę w doniczce to mi zaraz więdnie i usycha :D
No ale albo ześ wyrzucał do ogródka pył z warsztatu i teraz jest tam takie stężenie metali ciężkich że nawet marchew nie kiełkuje. Albo źle sadzisz :D
Weź poczytaj o potrzebach marchwi na forach rolniczych czy gdzieś. Spaprane mogły być też nasiona. Mojej matce się to chyba kiedyś zdarzało. Mi zresztą też chińczyk miał przysłać modyfikowane truskawki co rosną jak jabłka, a wyrosły truskawkowe poziomki...
Więc może zamiast płakać że marchew nie rośnie. To się ciesz że Ci marihuana nie wyrosła.

A schron dobrze że kopiesz. Wczoraj była jakaś draka o amerykańską broń jądrową w Niemczech. A dziś się dowiedziałem że staliśmy się mocarstwem jądrowym. Ponieważ amerykanie już przywieźli do Nas trochę bombek B61. To informacje od takiego dziwnego człowieka przypominającego stylem wypowiedzi Pana Stonogę, ale w przeciwieństwie do niego bardzo inteligentnego.
Najlepsze jest to, skąd te bombki zostały ewakuowane...

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 82
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Koronawirus show

#95

Post napisał: bartuss1 » 24 maja 2020, 08:11

z Izraela? hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Koronawirus show

#96

Post napisał: jasiu... » 24 maja 2020, 09:50

Panowie, wy tu takie pesymistyczne teksty, a premier Sánchez twierdzi: "Los turistas extranjeros pueden desde ya planificar sus vacaciones en nuestro país".

No to na Majorkę, a nie do schronów. W końcu, czy to ważne jak długo się przeżyje? A może ważniejsze, jak się przeżyje. W schronie? A po co tak żyć?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus show

#97

Post napisał: kamar » 24 maja 2020, 12:10

Premier Hiszpanii to se może, jak mój mnie nie puści . Na dwa tygodnie urlopu to może mnie i stać ale na dwa tygodnie kwarantanny później to już nie :)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 197
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus show

#98

Post napisał: strikexp » 24 maja 2020, 12:13

bartuss1 pisze:
24 maja 2020, 08:11
z Izraela? hehe
Izrael to ma własne, tylko nie wiadomo czy 80 czy 400. A amerykanie składowali swoje w Turcji...

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 46
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Koronawirus show

#99

Post napisał: pitsa » 24 maja 2020, 12:14

jasiu... pisze:No to na Majorkę, a nie do schronów

Co kto lubi. Wyjazdy i nie moje miejsca dołują mnie. Wolę odpoczywać przy prostej robocie, zjeść co ogród i warzywnik da, trochę posiedzieć przy maleńkim ognisku wieczorem, rozwiesić hamak w warsztacie i przetrwać noc walcząc z komarami.
strikexp pisze:ciesz że Ci marihuana nie wyrosła

Wyrosła kiedyś u ojca. Jednego roku podrzucone (po latach doszedłem czyja to była sprawka) nasiona konopi i powschodziły na drugi rok. Ojciec zostawił sobie "niech rosną" bo mu się przypomniało, że na wsi przecież to też kiedyś było normalne, że len się uprawiało i konopie też były, a nie jak teraz tylko rzepak i kukurydza. Gdy przyjechałem na wakacje to trafiło mi się likwidowanie plantacji. Lepiej gdy to zrobiłem ja niż milicja. Krzaki wielkie, większe i gęstsze niż bylica pospolita (to taki wielki ponad metrowy chwast-krzaczor trudny do wyrwania) i twarda łodyga w środku pusta. Słonecznik w łodydze ma proporcję grubość "skorupy" do średnicę dużo mniej niż 1 do 5. Konopie 1:3, i są to twarde grube rury z zewnątrz karbowane. Gdyby można było to uprawiać bez zgłoszeń, siałbym jako parawany i zasłony od wiatr, i zbierał na kilkuletni kompostownik. W zastępstwie mam do tego amarantus i topinambur. Amarantus też jest bardzo gesty, wysoki, gruba łodyga, jednak w ziemi dobrze się rozkłada. Fajna próchnica powstaje, a tej w ogrodzie nigdy za wiele.

zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 103
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Koronawirus show

#100

Post napisał: kamar » 24 maja 2020, 12:21

pitsa pisze:
24 maja 2020, 12:14
Co kto lubi.
No widzisz , mnie nawet piwo zaczyna smakować dopiero 100 km od domu :)
pitsa pisze: Krzaki wielkie, większe i gęstsze niż bylica pospolita
I po ile poszły ? :)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”