Pomoc w modernizacji frezarki do LinuxCNC

Szukam fachowca, który odpłatnie pomoże przy modernizacji frezarki

W tym dziale możesz coś zlecić lub jeżeli masz wolne moce przerobowe przyjąć zlecenie. Dozwolone jest umieszczanie ogłoszeń komercyjnych.

Autor tematu
Glemigobles
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3

Pomoc w modernizacji frezarki do LinuxCNC

Post napisał: Glemigobles » 06 maja 2019, 17:08

Chcę zmodernizować maszynę MAHO MH600E do LinuxCNC. Maszyna ma analogowe serwonapędy Indramat. Wszystko działało na oryginalnym sterowaniu przez ostatnie 1,5 roku. Kupiłem PC, zainstalowałem LinuxCNC, dodałem karty MESA 5i25, 7i77, 7i74, 7i84 oraz 7i73. Mam schematy, instrukcje i dość dokładny opis całego procesu, plus odpowiednie kable itp.

Całość jest wzorowana na innej modernizacji, której autor przesłał mi swoją instrukcję. Dodałem jednak dwie karty żeby dało się wszystko łatwiej podłączyć i mam problem ze stworzeniem konfiguracji, a to dopiero początek.

Chętnie zapłacę komuś z doświadczeniem, żeby mi pomógł, bo zależy mi na czasie i boje się, że samemu będę w tym długo dłubał pomimo ciągłej pomocy od społeczności LinuxCNC. Okolice Warszawy. Prośba nietypowa, ale nie szkodzi zapytać :wink:

Proszę o kontakt na forum lub pod telefonem 530306578.

Tagi:

Autor tematu
Glemigobles

Re: Pomoc w modernizacji frezarki do LinuxCNC

Post napisał: Glemigobles » 17 maja 2019, 09:54

Udało się zrealizować modernizację własnymi siłami :)

Szkoda, że trudno znaleźć specjalistę do pomocy, ale do Philipsa 432 też było to niemożliwe a tymczasem możliwości nowego sterowania do starego są jak niebo i ziemia. Jak już się uczyć samemu to lepiej nowego niż starego :)

Pełna interpolacja we wszystkich osiach, szybkie bazowanie detalu (nie trzeba zapamiętywać wartości i wpisywać jej ręcznie do tabeli w innym menu), tabela narzędzi z komentarzami, normalne nazwy programów (nie 9701 itp.), transfer danych z PC po kablu Ethernet przez zwykłe WinSCP, 120 GB pamięci SSD, dowolna długość programu, look ahead i płynne przechodzenie między blokami, różne pliki konfiguracji maszyny do różnych wrzecion, obsługa istniejącej pętli zamkniętej serwo-liniał, jakieś 3500 PLN kosztów, bajka!

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1

Post napisał: adam Fx » 17 maja 2019, 23:56

Nic tylko pogratulować :) ... szkoda że to nie na śląsku bo chętnie jak dokonywałeś tej modernizacji .
Cały czas brak mi wiedzy o Mesa i serwach :/
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Autor tematu
Glemigobles

Post napisał: Glemigobles » 18 maja 2019, 12:12

Adam, jechałem specjalnie do Gliwic w 2017 na kurs obsługi obrabiarek CNC zanim kupiłem tę maszynę :wink:

Ja również niewiele rozumiem z tego co zrobiłem, ale nie oferuję usług z zakresu automatyki to nie muszę :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zlecenia”