30HGSA

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
rykun
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:55
Lokalizacja: Sochaczew

30HGSA

#1

Post napisał: rykun » 19 gru 2008, 16:40

Witam. Ma ktoś doświadczenie z tego typu stopem? Najbardziej interesuje mnie jego spawalność i możliwość gięcia gdyż będzie elementem konstrukcji ramy motocykla. Jak zachowuje sie podczas spawania i w łączeniu z innym gatunkiem stali? Macie jakąś sprawdzona technologię spawania tego gatunku? Są jakieś sklepy gdzie można kupić rury ok 20x2 i blachę grubości 5 w małych ilościach z tego materiału? Może do mojego zastosowania nadaje się jeszcze inny materiał? Mile widziane praktyczne wskazówki. Chce porównać moje wiadomości z wiedzą innych. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 19 gru 2008, 17:13

Zastosowanie stopów 30-35HGS: czopy, wały, wrzeciona, rolki, tuleje, kołnierze, dźwignie, koła zębate. Wszystko to do ulepszania cieplnego.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 19 gru 2008, 19:54

mam skromne doświadczenia z tym stopem i to raczej miłe bo ratował mi kilkakrotnie d...pę. . Niestety najczęściej i masowo używany w lotnictwie stąd dostępność...hmm nie wiem.
Jakie to są małe ilości bo kilka kawałków poniewiera się w piwnicy - taki tam złom :wink:
Spawa się dobrze, da sie spokojnie po spawaniu ulepszać cieplnie i z tym też nie ma większych problemów.
Z gięciem też nie powinno być problemów ale tu potrzebne sa szczegóły techniczne aby jednoznacznie odpowiedzieć.
jeśli chcesz szczegółów technologicznych to proszę na priw.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#4

Post napisał: Mariuszczs » 12 gru 2011, 21:39

wiemy wiemy już czytaliśmy kilka razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”