Obługa kilku urządzeń mach3 z jednego komputera

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
nivr1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 195
Rejestracja: 14 lis 2020, 23:37

Re: Obługa kilku urządzeń mach3 z jednego komputera

#21

Post napisał: nivr1 » 02 sty 2025, 23:16

cawboy pisze:
02 sty 2025, 01:03
kszumek pisze:co prawda inni nie robili takich testów ale znając zasadę działania przewidzieli z dużą dokładnością

Pewnie ci sami co mówili, że laptop blee do sterowania maszyną czy też, że Mach nie pójdzie na maszynie wirtualnej...na kilku laptopach macha użytkowałem bez problemu tak jak i macha posadzonego na vmware, który działał stabilnie przez jakieś 3-4 miesiące. Także, nie spróbujesz, się nie dowiesz. :wink:
Myślałem o maszynie wirtualne, ostatecznie jednak robie nową szafe, zakupilem juz nowy sprzęt i kazdy sterownik bedzie mial miejsce na oddzielny PC w mini tower. Mysle ze to da pare lat spokoju. Jedyne co to dodatkowo pokryje plyty główne warstwą jakiegoś izolatora, zeby od wilgoci nie popaliło.




qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2222
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Obługa kilku urządzeń mach3 z jednego komputera

#22

Post napisał: qqaz » 03 sty 2025, 00:45

od wilgoci to już są raczej zabezpieczone wiec spalą się szybciej od kurzu i lepkiego brudu.
Chinka wokoło rozpyla mydlaną mgłę i co jakiś czas trzeba zwyczajnie umyć bebechy komputera. Wanna, woda z ludwikiem, trochę birolu, delikatny pędzelek. Bez wcześniejszego zabezpieczania przed tą straszną wilgocia. Potem izopropanol i ponownie dwa lata spokoju. Do dzisiaj chodzi MMX (od chyba 96roku)
Czyli w szafie filtry od kurzu a nie lakier p/wodny.


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 583
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obługa kilku urządzeń mach3 z jednego komputera

#23

Post napisał: cawboy » 03 sty 2025, 11:20

nivr1 pisze: mial miejsce na oddzielny PC
Najlepsze co można zrobić.
Krak.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”