NIE na luzie: Ziemia umiera, i to jest FAKT

Zaczątek do wymiany poglądów na ten temat

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11

Re: NIE na luzie: Ziemia umiera, i to jest FAKT

Post napisał: IMPULS3 » 10 sty 2019, 19:50

A to jest historia o człowieku. :P

Zapytałam dziecko niosące świeczkę: Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. Powiedz mi, dokąd teraz odeszło odparł-wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
/Jonathan Carroll/

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15

Post napisał: strikexp » 10 sty 2019, 19:56

Widziałem, dobre. Ale końcówka mnie rozwaliła hehe.
Polecam książki Sumlińskiego

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8

Post napisał: jasiu... » 10 sty 2019, 19:57

Widziałem parę razy ogromne statki zawijające do portów. Zawsze podjeżdża kilkanaście karetek po chorych, śmieciarki, która miałaby odebrać śmieci nie widziałem nigdy. Z drugiej strony plastik jest w miarę bezpieczny. Jeśli nieduży kawałek plastiku połkniesz, to go wydalisz bez zmian, na pewno ci nie zaszkodzi. Czy to nie jest tak, że sterowana prasa pisze o plastiku, żeby nie pisała np. o odpadach przemysłowych, chemikaliach, odpadach promieniotwórczych? Bo ktoś butelkę plastikową na plaży zobaczył i odkrył zanieczyszczenie środowiska plastikiem? No tak, szamb wypompowanych z wycieczkowych statków do morza nikt nie widział, bo one się rozpuszczają, w przeciwieństwie do butelki po coli.

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: strikexp » 10 sty 2019, 20:02

Ale trzeba przestać pierdzielić jaki to człowiek jest zły i poczytać o skali Kardaszowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kardaszowa
Bo inaczej będziemy mieć dzień niepodległości bez szczęśliwego zakończenia.
jasiu... pisze:
10 sty 2019, 19:57
śmieciarki, która miałaby odebrać śmieci nie widziałem nigdy.
A kontener z zaopatrzeniem widziałeś? Nie wpadłeś że to idzie tą sama drogą? :P

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: IMPULS3 » 10 sty 2019, 22:42

strikexp pisze:poczytać o skali Kardaszowa

Mniej więcej znam i się nie zgadzam. To to samo co sfery Dysona. Uważam że jeśli ludzkość zrobi naprawdę duży postęp technologiczny i mentalny to zwyczajnie zmniejszy się ilosć ludzi na Ziemi bo nie będzie potrzeby tak jak obecnie budowania społeczeństwa aby pokolenia się zazębiały i pracowały na swoich rodziców. A i samo życie wydłuży się znacznie. Ale do tego czasu zdążymy trochę napsuć. :P
Ps. Dla tych co nie do końca wierzą że trujemy i niszczymy siebie to chyba same raporty z Chin o ich stanie środowiska powinny coś powiedziec. A ekspansja tego kraju to ledwo kilkdziesiąt lat... Warto też poszukać o metalach ziem rzadkich, jak duże powoduja zniszczenia. Warto też zainteresować się kopalniami w Kanadzie.
A z naszego podwórka to choćby to wydarzenie które zniszczyło dość spory obszar, a to tylko zwykła kopalnia soli.
Zapytałam dziecko niosące świeczkę: Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. Powiedz mi, dokąd teraz odeszło odparł-wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
/Jonathan Carroll/

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: strikexp » 10 sty 2019, 23:32

Ciekawe, nigdy nie słyszałem. Ale to zwykłe pierdzielenie. Jak to w komunie, nie liczyła się logika tylko wyniki produkcji. Pobudowali osiedle na gipsie a pod spodem zaczeli kopać i jak to miało nie pi***olnąć??? To samo było w Czarnobylu. Reaktor był do du**, ale produkował pluton czy tam uran do głowic. Jak to się skończyło każdy wie, niektórzy nawet pamiętają.
Obrazek

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: IMPULS3 » 14 sty 2019, 19:21

/Jonathan Carroll/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”