Filtry do filtracji dymów spawalniczych

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
drexspaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2015, 22:35
Lokalizacja: Zamość

Filtry do filtracji dymów spawalniczych

#1

Post napisał: drexspaw » 09 paź 2015, 22:46

Witam
W zakładzie mam mały warsztat gdzie między innymi spawam drobne rzeczy w trakcie prac remontowych (tig). Podczas ostatniej kontroli z WIOŚ inspektorzy przy okazji obejrzeli nasz warsztacik. Nakazali nam wyposażyć warsztat w odciąg który ma na celu ochronę górnych dróg oddechowych pracowników (czyli ograniczyć emisję pyłów które wdycha pracownik). Przeglądałem sieć, jest kilka/kilkanaście firm, które oferują takowy sprzęt. Macie w tej materii jakieś doświadczenia, może macie sprawdzone rozwiązania.


Pozdrawiam

Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 10 paź 2015, 15:02

Najlatwiej zastosowac odciag w postaci wentylatora ssacego z rekawem ktory ustawiasz nad pozycja gdzie spawasz i wyrzucasz zanieczyszczone powietrze na zewnatrz budynku - im wyzej tym lepiej.
Dodatkowo maski spawalnicze typu P3 ( minimum ) a jeszcze lepiej gdyby byly typu P3 A S +.

Pytanie jaka metoda spawacie ?


mark_1974
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2015, 13:11
Lokalizacja: Trojmiasto

#3

Post napisał: mark_1974 » 12 paź 2015, 10:20

Jeżeli spawania jest więcej to każą filtry zakładać lub robić pomiary emisji (coś ok 1000 PLN). Jeżeli spawanie jest doraźne to pewnie przejdzie.
Ja niedawno natrafiłem na stronę gdzie są filtry mobilne do kupienia przez sklep.
Moim zdaniem jeden z tych dwóch filtrów by ci się przydał.
Filtr Spawalniczy 1
Filtr Spawalniczy 2

A który to już musisz sobie sam wybrać, zależnie od tego ile spawacie.
kiedyś rozdawali bony rabatowe wiec warto do nich napisać.

Patrząc na to co mają to i można sobie złożyć odciąg z wentylatorem.

Inna sprawa. Ostatnio było głośno że nasze miasta mają najgorszą jakość powietrza w europie, zaraz zakażą palić węglami w piecach (czy to dobre to nie wiem). Zmierzam do tego aby nie kombinować z wyrzucanie zanieczyszczeń poza ścianę zakładu tylko filtrować. Bo to co wyrzucimy do atmosfery będzie później i tak wdychać.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

kubaspec
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 206
Rejestracja: 16 lip 2011, 23:00
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: kubaspec » 17 paź 2016, 19:14

Witam podepnę się pod temat z zakupiłem ostatnio używany filtr elektrostatyczny mobilny do swojego warsztaciku i pojawia sie pewniej problem po włożeniu filtrów i odpaleniu działa jakaś chwile i się wyłącza bez filtrów wentylator działa i nic się nie wyłącza po zdemontowaniu ramienia widać w środku iskrzenie na tych metalowych wkładach proszę o jakaś :cry: poradę w tej sprawie co może być przyczyną takiej sytuacji :oops: :cry:

Awatar użytkownika

kubaspec
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 206
Rejestracja: 16 lip 2011, 23:00
Lokalizacja: mazowieckie

#5

Post napisał: kubaspec » 20 paź 2016, 15:29

dodaje fotki styków filtra i tu moze być problem ze źle ktoś styk w szafce zrobił jeśli ktoś ma takie filtry proszę o zrobienie fotki jak to u was w szafce jest zrobione połączenie tego z filtrem u mnie jest płaskownik w szafce przez który przechodzi prąd na te trzy styki filtra widoczne na foto ale w szafce to ktoś grzebał widocznie coś było zgubione
Załączniki
IMG0021A.jpg
IMG0021A.jpg (18.14 KiB) Przejrzano 1133 razy
IMG0021A.jpg
IMG0021A.jpg (18.14 KiB) Przejrzano 1133 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”