Koronawirus

Niewłaściwe, niemoralne, fałszywe i zbędne dyskusje, o krótkim czasie istnienia na tym porządnym i użytecznym forum.

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 117

Re: Koronawirus

Post napisał: strikexp » 27 mar 2020, 00:54

A najbardziej zaszkodził internet takim ludziom jak Ty emsc. Którzy mogą hejtować wszystkich dokoła nie dostając za to w mordę :D

morgal
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 51

Post napisał: morgal » 27 mar 2020, 01:26

Nieważne kto kim jest, ważne CO ROBI TERAZ !!!
PRZED OBLICZEM WSZYSCY BEDZIEMY JEDNAKOWI I TAK SAMO BRDZIEMY PROSIĆ O POMOC ZARAZ !!!
Budowlaniec a co, jak tatko, wójowie i bracia, tylko z głową pełną pomysłów i już od kilku lat nie praktykujący, siedzę w tym moim małym klepowisku i próbuje sam kilka maszynek z przydasi złożyć aby móc je realizować, myślisz że kogo więcej nam tu jeszcze potrzeba żeby złożyć tak prosta konstrukcję, jeszcze jednego lekarza kilku konstruktorów maszyn ?
Dobrze by było, żeby byli od numerycznych bo ci to mają dopiero głowę , i Pan dr.nagle w temacie się zjawił.
Pewnie see. tak pomyślał że przeca u nich wysrarczy miecha pod Ztke wstawic i parametry odpowiednie ustawic i hejaaa, jak by sie upar to i na X dla calej rodziny miechy wstawil z regulacją podawanej objetosci dla każdego z osobna, po drugiej stronie jeszcze sąsiadów by obsłużyć dalo radę, na Y niespodziewanych gości przy większej maszynce, jak nie tu TO GDZIE ?!

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 117

Post napisał: strikexp » 27 mar 2020, 01:32

Dobra, ale w inżynierii jest taka zasada. Dziel i zwyciężaj. Co znaczy tyle że po stworzeniu ogólnego konceptu urządzenia. Powinniście je podzielić na poszczególne części i każdą projektować oddzielnie. Tzn, wiecie już jak ma działać ten respirator? Której części jeszcze nie macie?
Bo ja przyznaję że przekopanie się przez ten potok tekstu to trzeba mieć czas. A tokarkę i frezarkę to w razie czego tutaj co drugi ma.

morgal
Posty w temacie: 51

Post napisał: morgal » 27 mar 2020, 01:48

a czy rządowi mogli by zarekwirowac frezarki cnc. do takiej przeróbki, na dużej maszynie to by tych miechów nawstawial naprawdę dużo a silniki by się nawet nie spocily.

Dodane 13 minuty 2 sekundy:
Zdaję sobie sprawę że trochę w złym temacie, a w zasadzie dziale jak ktoś już wcześniej zauważył , zaczynałem POSPOLITE RUSZENIE 😁 nawet nie wiem jak to wszystko teraz wartościowe dla projektu przynieść na lepszy grunt, dobrze prawisz każdy czyta wszystkie zagadnienia sam, dobrze że jest RX 😁 bo zgupiał bym zupełnie, muszac czytać tyle zagadnień z różnych dziedzin.
Normalne że powinno być rozplanowanie kto co czyta itp., trzeba by chłopaków chętnych do produkcji szyldow popytać czy by nie zajęli się dajmy na to zaworkami i koniecznie znaleźć materiał na miechy uwzględniając dostępność pamiętajmy OPEN Source ma być uwzględnione !

Dodane 6 minuty 47 sekundy:
A ten pomysł z cnc jako 20sto osobowy respirator coraz bardziej przypada mi do gustu.
Jeden lekarz do obsługi tylu pacjentów z bezpiecznego pomieszczenia, ustawia wartości i jeden na sali dogląda i podaje stan i zmienne dla 5tki np.

Dodane 39 minuty 1 sekunda:
Tłoczysko w rurze to chyba chybiony pomysł ,mogło by się próbować zakleszczać chociaż rury te bardzo gładką powierzchnię mają nie wiem jak z wymiarami czy trzymają po długości , gruba i nie podawała by się z mocno temperaturze tarcia .
Pierścień to z materiału samosmarownego typu teflon musiał by być, jak w sprezarkach tych moich dehydrylatorach, może i nawet podobnie mocowany ?
Obrazek

RX
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 61

Post napisał: RX » 27 mar 2020, 08:06

emsc pisze:Trzeba było nie upowszechniać internetu.
Obrazek

IMPULS3
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 46

Post napisał: IMPULS3 » 27 mar 2020, 08:10

emsc pisze:Jezusie...

Napisał ATEISTA. :) Czyżbyś w obliczu zagrożenia przechodził przemiane? :P

Awatar użytkownika

atom1477
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4

Post napisał: atom1477 » 27 mar 2020, 08:13

RX pisze:
26 mar 2020, 21:07
atom1477 pisze:Zatem porównanie powinno być do porady w sprawie stołu XY, albo porady w sprawie lakierowania.
Porady, a nie do wykonania czegoś fizycznego.

Moim zdaniem nie masz racji. Wynikiem pracy jednego krzyzak lub lakierowanie, innego porada lub operowanie na sali operacyjnej . Te dwie ostatnie czynności to np lekarz internista i lekarz chirurg lub np prawnik i lekarz . Pokaż mi działanie radcy prawnego ( przecież tez zawód ), które nie będzie poradą (radca) i za które nie będziesz musiał zapłacić . Za ostatnia posługę też trzeba zapłacić "co łaska", nie za free. Nawiasem mówiąc porada w sprawie lakierowania u fachowca też jest nie za darmo, ten czas jest wliczony w usługę.
Więc porównanie jest jak najbardziej prawidłowe.
Ale ja porównywałem do wypisywania recepty bez zastanowienia (np. do ponowienia po miesiącu), a nie do wszelkich działań lekarskich.
Nie bierzesz też pod uwagę że wiele leków jest u nas na receptę a w innych państwach nie.
W takim wypadku też uważasz że lekarz robi jakąś daleko idącą poradę, wypisując taką receptę? W momencie gdy za granicą tego nie robi i zagranica uważa że tak jest ok?
No i porady CNC czy lakiernicze jak najbardziej można dostać za free.
Porady prawne wymagają zastanowienia, więc to inna sytuacja. Sytuacja jak wypisywanie recepty poprzedzone badaniami i oceną wyników.
A ja nie o tym mówię. Mówię o wypisywaniu recepty bez badań i bez zastanowienia.
RX pisze:
26 mar 2020, 21:07
To jak w końcu, tylko porada nieporównywalna do pracy innego, czy realny "produkt" czyli jak się wyraziłeś "wykonanie czegoś fizycznego" ? Sofizmat?
Nie jest "w końcu". Są po prostu dwa rodzaje. Albo wypisanie recepty bez zastanowienia, i to nie ma wartości, albo wypisanie z zastanowieniem, i to ma wartość.
strikexp pisze: Woda paruje więc odpada, ciężarek odpada ponieważ opiera się na założeniu że nikt nie przekręci respiratora.
Wcale nie odpadają, to tylko trzeba je odpowiednio zrobić.
strikexp pisze:Od strony elektronicznej temat dobry na elektroda.pl, coś tam działają atom1477?
Nie działają. Może wiedzą że to nie powinno być elektroniczne.
markcomp77 pisze:najważniejszy wniosek z porady:
Jeśli nie masz wiedzy lub doświadczenia w zakresie wentylacji mechanicznej i nie pracujesz z kimś, kto to robi, lepiej skoncentruj się na innych projektach.
To jest ich wniosek.
Mój jest taki:
Twój respirator będzie wymagał nadzoru przez personel medyczny.
Mamy tu zresztą RX-a, który podpowiada jak zrobić taki respirator.
RX pisze:W mojej ocenie akceptowalne pomysły to mieszek i ta rura PCV ( tylko z czego tanio i dostępnie mieszek?) oraz napęd sprężonym powietrzem lub tlenem , zastawki z użyciem płatków miękkiej silikonowej gumy ( łatwość sterylizacji ) i sprężyn z drutu nierdzewnego (wilgoć w powietrzu) węże te przeźroczyste karbowane - odpowiednik od biedy karbowany peszel . Czyli ulepszenie i rezygnacja ze zbyt wielu elementów 3d na korzyść czegoś gotowego w półprodukcie.
Moim zdaniem też sens ma tylko mieszkowy, bo jest łatwy z zrobieniu i szczelny.
Mieszek łatwo zrobić ale kwadratowy. Okrągły niestety trudniej.
Okrągły to można chyba ze sprężyny plastikowej (były takie kolorowe zabawki co same schodziły ze schodów) owiniętego folią.
Śmiesznie brzmi, ale jeżeli taka sprężyna i folia będą z odpowiedniego plastiku (dopuszczonego do kontaktu z żywnością) to i do respiratora się nadadzą.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2020, 08:15 przez atom1477, łącznie zmieniany 1 raz.
Chętnie kupię silnik krokowy 23HS8430 (konkretnie taki).

RX

Post napisał: RX » 27 mar 2020, 08:14

morgal pisze:Tłoczysko w rurze to chyba chybiony pomysł ,mogło by się próbować zakleszczać chociaż rury te bardzo gładką powierzchnię mają nie wiem jak z wymiarami czy trzymają po długości , gruba i nie podawała by się z mocno temperaturze tarcia .

dlatego raczej mieszek lub worek/gruszka/ coś w tym rodzaju

kamar
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 78
Kontakt:

Post napisał: kamar » 27 mar 2020, 08:26

Ta dyskusja coraz bardziej przypomina walkę rabina z pomorem gęsi :)
- Pomysłów jeszcze mam sporo, szkoda, że gęsi zabrakło.

Skuteczniejszy będzie pomysł z innego forum zastąpienia brakujących płynów dezynfekujących, dyktą z dolewką płynu do naczyń.
:)

RX

Post napisał: RX » 27 mar 2020, 08:50

atom1477 pisze:Nie bierzesz też pod uwagę że wiele leków jest u nas na receptę a w innych państwach nie.

przykłady takich istotnie działających leków bez recepty ? Tylko proszę , nie Holandia z tą jej eutanazją. To już patologia. Uczyłem się ratowania życia a nie odwrotności .
atom1477 pisze:W takim wypadku też uważasz że lekarz robi jakąś daleko idącą poradę, wypisując taką receptę?

A są krótkoidące? chyba ,że w stylu "proszę się zarejestrować, zaraz Panią/Pana przyjmę" - tych udzielamy za free.
Natomiast wszystko, co się łączy z konsekwencją odpowiedzialności zawodowej TAK . Bo żeby "lapidarnie" w Twoim mniemaniu udzielić porady "proszę kupić aspirynę bez recepty i stosować ją 2x dziennie " też trzeba mieć wiedzę i umiejętności. Nierzadko właśnie wtedy ogromne.
atom1477 pisze:
27 mar 2020, 08:13
No i porady CNC czy lakiernicze jak najbardziej można dostać za free.
Porady prawne wymagają zastanowienia,
w takim razie uważasz , że wiedza w zakresie porad cnc czy lakierniczych nie wymaga zastanowienia ? A tym samym uprzedniego procesu nauki, zbierania doświadczenia i swego rodzaju talentu d tego, co się robi ? Nie wierzę.
Zostawmy już te recepty , jak chcesz to możemy założyć inny wątek w podobnym temacie i pogadać o prawidłowościach oczekiwaniach i nieprawidłowościach systemu opieki zdrowotnej tego i innych krajów.

Dlaczego kwadratowy mieszek łatwiejszy do zrobienia?
taka sprężyna "co schodziła ze schodów" będzie chyba za wiotka.
Dlaczego uważają , że to nie powinno być elektroniczne? przecież w oryginałach aż kipi od elektroniki, a one też przechodziły drogę ewolucji z w pełni mechanicznego do sterowanego elektronicznie
Pozdrawiam

Dodane 2 minuty 24 sekundy:
kamar pisze:Skuteczniejszy będzie pomysł z innego forum zastąpienia brakujących płynów dezynfekujących, dyktą z dolewką płynu do naczyń.

ja bym proponował własną produkcję... Tylko podobno drożdże znikły .
Jakby co, na zarazy skuteczny jest 70 %. Większe i mniejsze stężenie nie zabija zarazy tak skutecznie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śmietnik”