Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

potrzebuję porady dotyczącej kierunku

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

atlc
Posty w temacie: 7

Re: Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

#21

Post napisał: atlc » 31 sie 2020, 08:38

Jannki pisze:ten złoty "kątownik" na zdjęciu w poście ma jakąś fachową nazwę? szukam na sto sposobów i google mi pokazuje tylko standardowe nakrętki i kołki do zgrzewania.

Ten złoty "kątownik" to konektor elektryczny 6.8 do podłączenia masy/uziemienia. Szukaj pod hasłem "konektor do zgrzewania". Gdybyś zajrzał na stronę seen-a o którym wspomniałem wcześniej to byś znalazł.

Czy są łączniki prostopadłe? Ja nie spotkałem. Trzeba się wykazać inwencją jak wykonać obudowę, żeby dało się ją szybko skręcać z użyciem tego co występuje jako standard. Zerknij na stronę essentry, jest sporo ciekawych elementów do produkcji urządzeń.
Wszystkie łączniki zgrzewane które Ci pokazałem są przeznaczone do zgrzewania kondensatorowego, nie oporowego. Są również w wykonaniu aluminiowym.




mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

Re: Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

#22

Post napisał: mineque » 31 sie 2020, 14:17

Zgrzewasz ręcznie czy maszynowo jakimś ploterem. Nie przypala Ci ocynku? Zazwyczaj w szafach jest zgrzewane przed lakierowaniem i nie stanowi to problemu

atlc pisze:
30 sie 2020, 21:01
Szczególnie sobie chwalę zgrzewanie. Okołkowanie szafy elektrycznej czy płyty montażowej zajmuje mi kilka minut. Wszystkie korytka, osprzęt, szyny, uziemienia mam ogarnięte szybko i estetycznie.
Zerknij co ma w ofercie Seen czy KVT.

Obrazek
Obrazek

Dodane 4 minuty 5 sekundy:
Matryce rolkowe które pokazał @gelo to świetna sprawa, tylko są na tyle drogie, że posiada je zdecydowana mniejszość firm. Najczęściej z bardziej zaawansowanymi narzędziami spotykałem się w firmach które kupowały je na potrzeby własnej produkcji, w takich typowo usługowych raczej mają podstawowe stemple i matryce.


atlc
Posty w temacie: 7

Re: Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

#23

Post napisał: atlc » 31 sie 2020, 14:26

Na wszystkim co zgrzewam PRZED lakierowaniem, to ochrona w lakierni jak dla każdego gwintu - kołek, kapturek, taśma silikonowa lub ewentualnie wkręcona śruba.
Jak zgrzewam na ocynk czy powierzchnię lakierowaną to przyklejam kawałek taśmy malarskiej z otworkiem większym o około mm od średnicy podstawy zgrzewanego kołka, wtedy cały rozprysk i okopcenie zostaje na taśmie.
Jak mam już lakier (gotowa szafa) to pilnikiem trzpieniowym we wkrętarce lub szlifierce prostej pneumatycznej zbieram lakier na powierzchni o wielkości zgrzewanego trzpienia.
Przy zgrzewaniu kołków do M6 przy blachach od 1mm grubości nie ma żadnego uszkodzenia powierzchni ocynkowanej czy lakierowanej po drugiej stronie blachy. Większych średnic kołków do tak cienkich blach nigdy nie zgrzewałem, ale przy jakiejś okazji sprawdzę jak lakier na to reaguje.
Zgrzewam ręcznie, mam zgrzewarkę BMS-8 Soyer-a z kablami o zwiększonym przekroju.


Autor tematu
Jannki
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2020, 14:27

Re: Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

#24

Post napisał: Jannki » 01 wrz 2020, 10:20

@atlc dzięki! otworzyłeś mi oczy na proces, którego w ogóle nie brałem pod uwagę, na pewno się przyda jak nie tu to w kolejnym projekcie


Itesso
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2020, 21:23

Re: Jaki proces do wygięcia nietypowej obudowy z ALU (rysunek)

#25

Post napisał: Itesso » 07 wrz 2020, 17:34

Brak danych wyglądu Stempli / Matrycy i maszyny to jak chcesz by ludzie to ocenili? Problem z otworami to jedno, na 100% je pokrzywi przy takim stemplu, ale zamknięcie detalu wydaje mi się że powinno być w miejscu na długości boku 100 po prawej stronie.
Druga rzecz to czy detal jest w stanie się zamknąć nad stemplem? Chodzi o to by nie pokrzywiły się kąty przy ostatnim etapie. W sumie to idzie zrobić oginarkę ręczną do jakiegoś kroku, który nie jest możliwy do wykonania na krawędziarce. Osobiście bym tak zrobił, mała przekładnia z promieniem i ogranicznikiem dla kąta 90 stopni.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”