Haas vs Cormak

Niewłaściwe, niemoralne, fałszywe i zbędne dyskusje, o krótkim czasie istnienia na tym porządnym i użytecznym forum.

Zgłoszenia konkursowe

Autor tematu
Profmill
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3

Haas vs Cormak

Post napisał: Profmill » 17 mar 2019, 11:09

Witam,

W planach mam zakupić frezarkę CNC do aluminium i stali.
Rozważam między innymi Hass-a (VF-2) i np Cormak (MILL 650 PREMIUM LINE). Linki poniżej
Cormak - https://www.cormak.pl/pl/pionowe-centra ... -line.html
Haas - https://www.haascnc.com/machines/vertic ... /vf-2.html

Z uwagi na budżet, jeśli kupię Haas to będzie to wersja podstawowa + wyciąg wiórów, natomiast jeś;li Cormaka to + dodatkowo sondy detalu i narzędzia.

Tak czy inaczej, o ile marka Haas jest powszechnie znana i wiadomo czego można po niej oczekiwać, o tyle z opiniami o Cormaku jest gorzej.

Mam pytanie do pracujących na Cormaku właśnie - jaka jest Wasza opinia o ich maszynach, w szczególności frezarkach?
Czy są awaryjne, czy serwis jest szybki i dokładny, jakie są różnice vs droższych maszyn?

Dzieki i pozdrawiam

Wojtek

Zgłoszenia konkursowe

abcdef
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1

Re: Haas vs Cormak

Post napisał: abcdef » 17 mar 2019, 11:27

produkcja jednostkowa czy seryjna? Masa/gabaryty obrabianych części? Programowanie z cama czy z pulpitu? Precyzyjne część IT6?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: WZÓR » 17 mar 2019, 11:49

Profmill pisze:
17 mar 2019, 11:09
.... Mam pytanie do pracujących na Cormaku właśnie ....
Tym pytaniem z lekka mnie zablokowałeś ....... , ale wrzucę tu swoje ,,5 groszy'' jako wieloletni użytkownik Haas.
... Z uwagi na budżet, jeśli kupię Haas to będzie to wersja podstawowa + wyciąg wiórów, natomiast jeś;li Cormaka to + dodatkowo sondy detalu i narzędzia. ...
Jaki masz problem dokupić do Haas czujnik 3D i czujnik zegarowy narzędzia i pracować na stosunkowo dobrym sprzęcie?

Mariusz.

Awatar użytkownika

Petroholic
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)

Post napisał: Petroholic » 17 mar 2019, 19:23

Jak dla mnie to pytanie jest kometnie z kapy... Rozumiem porownanie Cormaka do Janusa czy CNCProfi ale do HAASa???

To jakbys pytal czy lepszy bedzie zakup matiza na alufelgach czy passata na stalowych ;) Odpowiedz jest prosta :D

mtryb14
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)

Post napisał: mtryb14 » 17 mar 2019, 20:16

Co prawda mam teraz maszyny inne niż Haas czy Cormak, ale muszę przyznać że jestem bardzo ciekawy tych opinii nie znam nikogo kto ma Cormak-a natomiast o haasie juz słyszałem wszystko i bardzo wiele widziałem, nie znam powodu dla którego Cormak jest tak bardzo deprecjonowany. O co Panowie chodzi? Co tam sie dzieje korpus sie ugina śruby maja luzy sterowanie do niczego czy co jest na rzeczy? Dodam tylko że zakup haasa to tez noe taka prosta sprawa, bo w zależności do czego ma byc stosowana to jest specjalnie przygotowana, i wtedy ma do oznaczenia dodane po numerze jeszcze symbole literowe, np do form wtryskowych czy plyt aluminiowych zamawia sie u producenta inny model. To akurat wiem. Dlatego tez nie można jednoznacznie powiedzieć ze tym samym haasem wykona sie te dwie operaxje poprawnie. Co tez nie znaczy ze nie da sie ich w ogóle zrobic. Fajnie by było jak by użytkownicy Cormak-a cos powiedzieli. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: WZÓR » 17 mar 2019, 20:38

mtryb14 pisze:
17 mar 2019, 20:16
Co prawda mam teraz maszyny inne niż Haas czy Cormak, ale muszę przyznać że jestem bardzo ciekawy tych opinii nie znam nikogo kto ma Cormak-a natomiast o haasie juz słyszałem wszystko i bardzo wiele widziałem, nie znam powodu dla którego Cormak jest tak bardzo deprecjonowany. O co Panowie chodzi? ....
Między innymi dlatego ( zakładając , że Cormak i CNCProfi to te samo cudo)
Damradę pisze:
20 gru 2017, 13:26
Zamówiona vf-2 + czwarta oś . Dla zainteresowanych vf-1 bez czwartej osi po promocji 25% wychodził w cenie tego chińczyka z cnc profi.
Szczegóły poznasz tutaj.
frezarka-cnc-profi-713-centrum-obrobcze-t89754.html

Mariusz.

acetamid
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2

Post napisał: acetamid » 17 mar 2019, 20:39

Też jestem ciekawy. Co prawda sam nie zaryzykowałbym kupna Cormaka, ale patrząc na parametry: sterowanie siemens, więc w razie czego ktoś to będzie umiał naprawić, sam korpus też jest ponad tonę cięższy niż Haasa o podobnym stole...

Autor tematu
Profmill

Post napisał: Profmill » 18 mar 2019, 09:08

abcdef pisze:
17 mar 2019, 11:27
produkcja jednostkowa czy seryjna? Masa/gabaryty obrabianych części? Programowanie z cama czy z pulpitu? Precyzyjne część IT6?
1 - i jednostkowa i seryjna (jak to w życiu)
2 - Mysle że max 50-100kg
3 - Głównie z CAM-a
4 - IT6 to max - oprawy łozysk to najdokładniejsze detale do mojej obróbki na teraz
WZÓR pisze:
17 mar 2019, 11:49

Jaki masz problem dokupić do Haas czujnik 3D i czujnik zegarowy narzędzia i pracować na stosunkowo dobrym sprzęcie?

Mariusz.
Dobra uwaga, dziękuję
mtryb14 pisze:
17 mar 2019, 20:16
Co prawda mam teraz maszyny inne niż Haas czy Cormak, ale muszę przyznać że jestem bardzo ciekawy tych opinii nie znam nikogo kto ma Cormak-a natomiast o haasie juz słyszałem wszystko i bardzo wiele widziałem, nie znam powodu dla którego Cormak jest tak bardzo deprecjonowany. ......Fajnie by było jak by użytkownicy Cormak-a cos powiedzieli. Pozdrawiam
acetamid pisze:
17 mar 2019, 20:39
Też jestem ciekawy. Co prawda sam nie zaryzykowałbym kupna Cormaka, ale patrząc na parametry: sterowanie siemens, więc w razie czego ktoś to będzie umiał naprawić, sam korpus też jest ponad tonę cięższy niż Haasa o podobnym stole...
Dokładnie - parametry są porównywalne a waga korpusu jest na plus dla Cormaka.
Skąd uprzedzenie do Cormaka? Nawet jeśli maszyny są sprowadzane ChRL to Cormak sie pod nimi podpisuje, twierdząc że ich jakość jest sprawdzana.
Chetnie wysłucham rzeczowych argumentów, popartych przykładami. Chetnie odwiedziłbym również posiadacza Cormaka (mazowieckie).

Pozdrawiam

Wojtek

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Post napisał: WZÓR » 18 mar 2019, 12:50

Profmill pisze:
18 mar 2019, 09:08
....
Dokładnie - parametry są porównywalne a waga korpusu jest na plus dla Cormaka. ....
..... , i co z tego wynika?

p.s.
Kupujecie teraz maszyny ,, na wagę" (?) ...... , myślałem , że są inne kryteria.

Mariusz.

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)

Post napisał: Butler » 18 mar 2019, 15:08

Dajcie mu argument by zrozumiał że Cormak to chłam ,a nie głupia gadka bez jakiegokolwiek poparcia faktami.
Dla wielu waga maszyny to jedno z kryteriów i ja to rozumiem. Też wolałbym cięższą.
Osobiście odrzucił bym jednak Cormaka bo to produkt z Chin. Wolałbym kupić sprzęt u lokalnego producenta, choćbym musiał dopłacić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śmietnik”