Frezarko- tokarka

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Frezarko- tokarka

#11

Post napisał: Majster70 » 07 mar 2019, 07:34

Frezarko-tokarki których szukałeś w 1-szym poście mają wszyscy więksi producenci obrabiarek, np Mazak typ Integrex, Okuma typ Multus, DMG-Mori np CTX Beta, NTX i inne. Powinieneś do tych zębatek zorientować się ich maksymalną średnicę (czy będziesz miał większe detale niż Φ 40), szukać obrabiarki z odpowiednim przelotem we wrzecionie i podajnikiem. Nowe kosztują o rząd wielkości drożej od kwoty którą wymieniłeś. Poszukaj hasła Skiving i ogólnie info o wykonywaniu kół zębatych.
Tokarki z napędzanymi narzędziami być może nie nadają się do produkcji masowej kół zębatych, bo uzębienie powinno być wykonane w 1 cyklu narzędziem specjalnym - wychodzi to wtedy jednostkowo bardzo tanio. Najprawdopodobniej używając uniwersalnej tokarki CNC z osią C lub C&Y nie wyjdziesz na tym ekonomicznie - ale mogę się mylić.

Twoim problemem będzie znalezienie człowieka lub firmy, która ci to będzie uruchomiała. Bo takich osób wcale nie ma zbyt wiele. Z moich obserwacji mimo chodem targów i różnych ekspozycji, najbardziej zaawansowany w cyklach do obróbki różnych kół zębatych jest Siemens, obrabiarek z ich sterowaniem bym szukał. Ale poszukiwania rozpocząłbym od człowieka, nie sprzętu. Gościa który by to ogarnął i ustawił, trochę tobą pokierował, przeszkolił następnych pracowników.

Mówiąc oględnie widzę dużo trudności przed tobą, (nie wiesz nawet czego i gdzie szukać - czyli jesteś totalnie zielony) ale do odważnych świat należy, życzę powodzenia.



Awatar użytkownika

Autor tematu
seb.astian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2019, 17:39

Re: Frezarko- tokarka

#12

Post napisał: seb.astian » 11 mar 2019, 16:24

@Majster70
Wielkie dzieki za odpowiedz.
Moj problem z doborem maszyny polega tez na tym ze zlecenia sa naprawde rozne.
Jedne sa na kola zebate, drugie na walki a jeszcze inne na kola pasowe.
Dlatego, zalezy mi, aby pierwsza maszyna nadawala sie do wszystkiego. Wiadomo niesie to ze soba wiele minusow, ale tez nie moge sobie na poczatek pozwolic na zakup 3 maszyn.
Mysle, ze na poczatek nie musi byc ekonomicznie, nie licze na duze przychody w pierwszych miesiacach.
Zalezy mi bardziej na tym zeby sie troche podszkolic w tym temacie, nauczyc sie obslugiwac oraz programowac maszyne jak i ogarnac to wszystko pod katem logistycznym.
Pozniej, gdybym wiedzial ze warto w ten temat wchodzic, moglbym myslec o aspektach ekonomicznych.
W pierwszych miesiacach maszyna nie musi generowac nie wiadomo jakich zyskow.
Gotowy jestem nawet aby maszyna zarobila tylko na swoje utrzymanie i dodatkowe oplaty, najwazniesze byloby, abym ja mogl sie w wym czasie doszkalac.

Myslalem na poczatku o jakis nieskomplikowanych zleceniach. Teraz widze, ze niektore maszyny maja Problem z powtarzalnoscia, a ze zlecen ktore widzialem, wymagane jest nawet po kilkadziesiat tysiecy takich samych elementow.
Przez mysl przeszlo mi tez, aby na poczatek kupic jakas tansza maszyne np.
Uzywana tokarka GILDEMEISTER CTX 400 V3, do kupienia obecie na allegro za 129 900 zl.

I dopiero pozniej, jak juz bede wiedzial ze cos z tego bedzie zainwestowac w cos nowego, co bedzie generowalo zysk.

Sprzedawca oferuje przeszkolenie. Myslalem, zeby wziac tydzien/dwa wolnego i porzadnie przeszkolic sie pod maszyne, ktora bym pozniej kupil.
Myslicie ze taka maszyna dalaby rade przez kilka tygodni produkowac caly czas taka sama czesc?
Np . przedstawiony wczesniej walek lub zebatke.

Na dniach planuje skontaktowac sie ze sprzedawca i omowic temat. Przed tym jednak chcialbym sie bardziej zorientiwac co i jak.

Pozdrawiam
Kacper

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”