[S] Dam do testów klucz hakowy

Chcesz sprzedać, kupić, zamienić - wszystko co związane jest z CNC. Zabronione jest reklamowanie sklepów, firm handlowych oraz umieszczanie oferty komercyjnej w treści posta.

Kosnita
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1

Re: [S] Dam do testów klucz hakowy

Post napisał: Kosnita » 11 lut 2019, 18:56

Ja ostatnio sobie taki wypaliłem z czarnej 5mm, pasuje idealnie i super działa :)
Obrazek

W sprawach uszczelnień technicznych służę pomocą ;) Jestem w stanie załatwić wszystko ;)

Bieri13
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)

Post napisał: Bieri13 » 11 lut 2019, 19:00

rogal138 pisze:
11 lut 2019, 18:48
Zdajesz sobie sprawę że ER32 powinno się dokręcać momentem ponad 100Nm ? To jest 200kg na tym małym cycku. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby plastik to wytrzymał - ew do pierwszego "uślizgnięcia" i będzie objechane.
Podejmujesz wyzwanie? ;)
Kosnita pisze:
11 lut 2019, 18:56
Ja ostatnio sobie taki wypaliłem z czarnej 5mm, pasuje idealnie i super działa :)
Obrazek
Nie zawsze jest miejsce aby użyć "zamkniętego" klucza.

Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3

Post napisał: Blady » 11 lut 2019, 19:04

Poza tym ile weźmiesz w detalu za taki plastikowy klucz ? jak wypałka z blachy kosztuje grosze. Prąd i filament do drukarki masz darmo ? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. Lepiej wyjdziesz tak jak mówię na wieszakach do ubrań... Chcesz robić przydasie to pokombinuj trochę wytęż umysł i rób coś z korzyścią dla siebie i innych...
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...

dyziu215
Specjalista poziom 1 (min. 100)

Post napisał: dyziu215 » 11 lut 2019, 19:08

A ja się piszę :D Najwyżej pourywam :D

Autor tematu
wszechmogacy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8

Post napisał: wszechmogacy » 11 lut 2019, 19:13

Blady pisze:
11 lut 2019, 19:04
Poza tym ile weźmiesz w detalu za taki plastikowy klucz ? jak wypałka z blachy kosztuje grosze. Prąd i filament do drukarki masz darmo ? Przecież to nie ma najmniejszego sensu. Lepiej wyjdziesz tak jak mówię na wieszakach do ubrań... Chcesz robić przydasie to pokombinuj trochę wytęż umysł i rób coś z korzyścią dla siebie i innych...
Mam swoją produkcje różnych rzeczy, stałe zamówienia od klientów itd.
Dostałem zapytanie od jednego z klientów czy takie coś wyjdzie. Powiedziałem że spróbuje i dam znać :)

Bez spinania się, urwie to się urwie, objedzie to objedzie. Wezmę za taki klucz z 20 zł to też się nic nie stanie.

Chce potestować i tyle, czy to wogóle wytrzyma. :)

Dodane 52 sekundy:
dyziu215 pisze:
11 lut 2019, 19:08
A ja się piszę :D Najwyżej pourywam :D
No i gitara. Wyślij mi adres do wysyłki na priv :)
Zajmuję się na codzień drukiem 3D.
Także skanowanie i projektowanie 3D.
Wykonujemy także badania wytrzymałościowe niszczące oraz nie niszczące.
W razie potrzeby zapraszam do kontaktu

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2

Post napisał: adam Fx » 11 lut 2019, 20:42

ok mogę potestować (nie obiecuje że się nie złamie)

Dodane 40 sekundy:
Bieri13 pisze:Nie zawsze jest miejsce aby użyć "zamkniętego" klucza.
ale można zrobić półotwarty
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

oskaeg
Posty w temacie: 5

Post napisał: oskaeg » 11 lut 2019, 21:42

Czytałem ten temat i nie wiedziałem o co w tym chodzi... Nie mogłem uwierzyć ze ktoś chce robić kluczę do oprawek z plastiku... Ale moje najgorsze obawy się potwierdziły jestem porażony wiedzą z zakresu inżynierii materiałowej...

Parę dni temu urwałem sobie po raz drugi klamkę w aucie, która jest zrobiona z POMu przez forda i która zupełnie inaczej rozkłada naprężenia niż klucz... Zastanawiam się właśnie jak i z czego ją wykonać, aby jej nie łamać przy każdej zimie, już nawet kombinuje ze stalą

A tu facet chce robić klucze na drukarce 3D.... Wtrysk jest dużo mocniejszy niż wydruk, ale i tak plastik jest za słaby... Taki klucz wykonany z tworzywa musiałby mieć zupełnie inną budowę, niż ten który zaprezentowałeś, nie można robić kopi urządzeń z metalu, o takiej samej geometrii, bo to bez sensu...

Taki klucz mógłby wyglądać np tak:

Obrazek

Ale żeby działał i tak musiałby mieć ten czubek stalowy, musiałaby być to po prostu zapraska w tworzywie, więc po co się tak męczyć jak można zrobić wycinkę z kawałka blachy?

Ale ludzie kochają takie kombinację, zawiasy z plastiku... Szkoda ze silników do samochodu z plastiku nie robią... To było by coś...

tomchlop

Post napisał: tomchlop » 12 lut 2019, 16:02

A może będzie pracował w strefie zagrożenia wybuchem😀. Może będzie dokręcał makaron w fabryce klusek. Chce to niech próbuje. Za darmo do ludzi chce wysłać, a i tak wszyscy niezadowoleni🤔.
Zapraszam na mój kanał YouTube :D : Garaż Tomka
Ciekawe projekty, remonty i modyfikacje.

Autor tematu
wszechmogacy
Posty w temacie: 8

Post napisał: wszechmogacy » 12 lut 2019, 16:48

oskaeg pisze:
11 lut 2019, 21:42
Czytałem ten temat i nie wiedziałem o co w tym chodzi... Nie mogłem uwierzyć ze ktoś chce robić kluczę do oprawek z plastiku... Ale moje najgorsze obawy się potwierdziły jestem porażony wiedzą z zakresu inżynierii materiałowej...

Parę dni temu urwałem sobie po raz drugi klamkę w aucie, która jest zrobiona z POMu przez forda i która zupełnie inaczej rozkłada naprężenia niż klucz... Zastanawiam się właśnie jak i z czego ją wykonać, aby jej nie łamać przy każdej zimie, już nawet kombinuje ze stalą

A tu facet chce robić klucze na drukarce 3D.... Wtrysk jest dużo mocniejszy niż wydruk, ale i tak plastik jest za słaby... Taki klucz wykonany z tworzywa musiałby mieć zupełnie inną budowę, niż ten który zaprezentowałeś, nie można robić kopi urządzeń z metalu, o takiej samej geometrii, bo to bez sensu...

Taki klucz mógłby wyglądać np tak:

Obrazek

Ale żeby działał i tak musiałby mieć ten czubek stalowy, musiałaby być to po prostu zapraska w tworzywie, więc po co się tak męczyć jak można zrobić wycinkę z kawałka blachy?

Ale ludzie kochają takie kombinację, zawiasy z plastiku... Szkoda ze silników do samochodu z plastiku nie robią... To było by coś...
Są filamenty z których drukuje z dodatkiem włókna szklanego oraz z dodatkiem carbonu :)

Są to elementy których nie złamiesz w rękach a żeby je zniszczyć musisz się naprawdę postarać.

Robię dużo dziwnych rzeczy i do testów i po to by wiele urządzeń ulepszyć. Bo nie wszystko co metalowe jest najlepsze pamiętaj :)
A jak Cie ten temat tak kłuje w oczy to omiń go na luzie :)
Zajmuję się na codzień drukiem 3D.
Także skanowanie i projektowanie 3D.
Wykonujemy także badania wytrzymałościowe niszczące oraz nie niszczące.
W razie potrzeby zapraszam do kontaktu

Awatar użytkownika

oskaeg
Posty w temacie: 5

Post napisał: oskaeg » 12 lut 2019, 21:39

Pręta o średnicy powiedzmy fi20 wykonanego z polipropylenu, czy jakiegokolwiek innego tworzywa sztucznego też nie złamiesz w rękach no i co z tego? Od kiedy łamanie czegoś w rękach, jest wyznacznikiem wytrzymałości materiału?

Mam dla Ciebie super zabawę, odlej sobie wałek z parafiny o średnicy Fi 50 o długości 200mm i postaraj się go złamać w rękach... Tylko nie trzaskaj nim o ziemię, tylko autentycznie postaraj się go złamać w rękach... szczerze mówiąc to nie jestem pewny czy dasz radę to zrobić, w związku z tym, czy można robić elementy techniczne z wosku?

Pobaw się z tym wałkiem z wosku, to może w końcu zrozumiesz o co chodzi... Nie bez powodu ktoś wymyślił skale twardości materiałów i nie bez kozery hartuje się stal... Ale co Ty możesz wiedzieć o tym, jak Twoje pomiary ograniczają się tylko i wyłącznie do rąk i obserwacji w stylu, złamie się czy się nie złamie, wytrzyma czy nie wytrzyma...

Zrozum jedną rzecz, to nie jest atak na Ciebie, tylko w złą stronę po prostu idziesz... Wiesz czym się różnią detale wydrukowane na drukarce 3D od tych które są formowane ciśnieniowo?

To o czym piszesz carbon, włókno szklane to stare jak świat materiały... Myślisz ze jesteś jedyny co ma drukarkę 3D? Równie dobrze można sobie wyfrezować coś z tekstolitu i efekt będzie dużo lepszy niż Twoje wydruki na drukarce 3D... A wiesz dlaczego tak jest? (Mając drukarkę 3D powinieneś już dawno to wiedzieć.)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Giełda CNC”