Bridgeport 2J Series 1 CNC - moja przygoda

Dyskusje dotyczące maszyn Bridgeport, Romi, Hardinge
Awatar użytkownika

Autor tematu
WiktorKowalczyk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2021, 23:00

Bridgeport 2J Series 1 CNC - moja przygoda

#1

Post napisał: WiktorKowalczyk » 01 cze 2024, 21:49

Witajcie!

W końcu po dwóch latach zacząłem się brać za odpalanie mojej maszyny. No i zgodnie z oczekiwaniami natrafiłem na problemy, chciałbym z Wami skonsultować pierwszy z nich (pierwszy z którym sobie jeszcze nie poradziłem). Mianowicie automatyczne posuwy działają, ale... tylko gdy wyłączone jest wrzeciono. Gdy wrzeciono jest uruchomione i próbuję uruchomić posuw, otrzymuję komunikat "Fault X/Y". Wygląda to jakby maszynie brakowało mocy do jednoczesnego zasilenia wrzeciona i posuwu. Dodatkowo, maszyna ma włącznik główny z tyłu, oraz z przodu konsolę sterowniczą, gdzie jest przełącznik 3-pozycyjny: RUN, OFF, SETUP. Wg instrukcji, ustawienie RUN powinno być używane do pracy, a SETUP do programowania. Wrzeciono uruchamia się we wszystkich trzech pozycjach (osobny przycisk), natomiast lampka "Power Feed" oraz faktyczne działanie posuwów (tylko przy wyłączonym wrzecionie) działa tylko w ustawieniu SETUP (tylko w tym ustawieniu słychać też załączanie się prawdopodobnie sterowników silników posuwu). Czy macie jakiś pomysł jak to zbadać?
Obrazek

Druga pytanie dotyczy systemu smarowania zainstalowanego w maszynie, wygląda on tak jak poniżej. Czy dobrze zakładam że jest to system automatycznego smarowania? Jak upewnić się że system działa poprawnie? Na zdjęciu tego nie widać, ale obok znajduje się manometr - po ręcznym załadowaniu (przez uniesienie tłoka) ciśnienie wzrasta a następnie stopniowo maleje. Nie wyłapałem jeszcze momentu, żeby samoczynnie nastąpiło "nabicie".
EDIT: planuję używać oleju AN68 - wg mojej wiedzy jest zgodny ze specyfikacją oleju Sunoco #1180 - czy ktoś mogły potwierdzić? Z kolei wrzeciono planuję smarować olejem Mobile Velocite 6.

Obrazek

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!Wróć do „Bridgeport / Romi / Hardinge”