AXBB-E Wymiana sterowania

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
nitroactive2
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2022, 21:36

AXBB-E Wymiana sterowania

#1

Post napisał: nitroactive2 » 09 cze 2024, 18:32

Jako że dotychczasowe sterowanie na bazie VSLOT Blackbox, czyli arduino po dwoch latach kopania się z zakłoceniami EMI, wieszaniem się itp nadal nie działa jak powinno, to powiedziałem sobie dość. Zapadła decyzja o zbudowaniu sterowania na bazie AXBB ze względu na optoizolację i dobre opinie o tym sterowniku. Blackbox nadaje się moim zdaniem do taniej pracy dyplomowej. Wrażliwość tego sprzętu na EMI dyskwalifikuje to urządzenie to poważniejszych zastosowań. Problemy opisałem w innym wątku. Nic nie pomogło i szkoda czasu. Gdyby ktoś był chętny na BlackBox x32 to mam za 800 zł do oddania. Z wrzecionem VFD to nie będzie pracowało. Gdybym 2 lata temu wiedział to co dzis... Ale człowiek uczy się na błędach.

A teraz do rzeczy, chcę w tym wątku przedstawić i skonsultować sterowanie na bazie AXBB-E, a ponieważ nie ma takie wątku kompleksowo poruszającego temat to zakładam nowy. Przedstawię tutaj schemat jaki popełniłem z podpięciem sterownika do sterowników krokowych, falownika i krancowek. Proszę was o sprawdzenie czy dobrze to chcę podpiąć, zwłaszcza mam duże wątpliwości co do sterowników krokowych, i krańcówek, oraz wrzeciona, chyba powinny być jeszcze jakieś pin od sterowania obrotami. Teraz mam tylko 0-10V do falownika. Tak to ma zostać? Dalsze sprawy omówimy w miarę rozwoju sytuacji. Komponenty które są na schemacie to mniej więcej to co mam i co będzie wpinane. Wrzeciono mam moc 2,2 kW, tu jest 1,5 ale układ pinów i model ten sam więc pomijam.

Dajcie znać czy to wybuchnie czy będzie działać. Pierwszy raz składam takie sterowanie, więc proszę o merytoryczne wykładanie ewentualnych błędów :) nawet jeśli są totalnie głupie.

Obrazek
Krzychu-sob
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2023, 11:42
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: AXBB-E Wymiana sterowania

#2

Post napisał: Krzychu-sob » 13 cze 2024, 17:39

Cześć,
planuję zakupić ten sterownik i jeśli to coś pomoże to wrzucam listę na YT do porad odnośnie tego sprzętu
https://youtube.com/playlist?list=PLfp8 ... V2kVwIhmq9
Jakby co można pisać - kolega odpisuje i podpowiada co i jak.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”