węglik spiekany - materiał na frezy grawerskie

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

węglik spiekany - materiał na frezy grawerskie

#1

Post napisał: b_j » 23 lut 2010, 08:42

Witam,

Posiadam odpowiednią ostrzałke do frezów grawerskich i chciałbym sobie zakupić kilka sztuk - wałeczków z węglików. Jak narazie znalazłem firme balidonit oferującą takie wałeczki. Jednak są rózne typy węglika. Czy ktoś ma doświadczenie w tej materi który z nich sprawuje się najlepiej ( HF6,HF8,HF10,H10,SM25, S35S ) ?? Obrabiane przezemnie materiały to głownie stal i metale kolorowe. Czy ktoś w was posiada może jakąś książke / materiały jak dobrać dobrze kąty freza? czesto po naostrzeniu wykrusza mi się sam czubek - po chwili pracy. Innymi razy ostrząc tymi samymi katami jest ok. I niezabardzo wiem gdzie leży problem. A może ziarnistość śćiernicy jast za duza ? Używam jak narazie ściernicy diamentowej SD100/80 B75K producent VIS symbol (S3100 D / 11 A 2)

Byłbym wdzieczny za każdą pomocną informację.



Tagi:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#2

Post napisał: lukadyop » 23 lut 2010, 08:59

Ja uważam że powinieneś zwrócić się do firmy Baildonit skoro coś produkują to powinni poinformować do czego to służy, jaki gatunek i co nim można obrabiać.


ELEKTROMET
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2010, 12:37
Lokalizacja: Legnica

#3

Post napisał: ELEKTROMET » 23 lut 2010, 13:09

Witam,

W zakresie wałeczków z węglika spiekanego to polecam firmę CERATIZIT (na stronie http://www.ceratizit.com znajdzie Pan ich katalog). Mają swoje przedstawicielstwo w Polsce, więc nie powinno być problemów z zakupem (jeśli będzie to zapraszam do mnie, mamy zawsze spory zapas wałeczków na magazynie). Co do gatunku to sugeruję gatunek TSM33 wg oznaczenia Ceratizitu. Narzędzia, które wykonujemy z wałeczków gatunku TSM33 doskonale sprawdzają się przy obróbce stali (oczywiście przy doborze odpowiedniej geometrii narzędzia).

Jeśli chodzi o ściernice to polecam firmy INTERDIAMENT, DIAMENTPOL lub URDIAMANT. Do obróbki węglika spiekanego stosujemy ściernice o wielkości ziarna 60 i koncentracji 100. Wielkość ziarna może się zmieniać w zależności od rodzaju obróbki tzn. czy ma to być np. obróbka zgrubna.

W zakresie wykonywania narzędzi na posiadanej przez Pana maszynie to trudno jest mi coś pomóc. Jeśli jednak będzie Pan zainteresowany tematem to proszę o informację to postaram się Panu pomóc w zakresie doboru geometrii do narzędzia, które Pan chce wykonać.


zdzicho
Posty w temacie: 1

#4

Post napisał: zdzicho » 23 lut 2010, 16:02

Interdiament , to może za Vis-em ,co najwyżej sznurówki nosić ,bo do butów im nie dosięga. Jedyna zaleta ,to niska cena. Innych nie znam.
Przy szlifowaniu węglików oprócz ziarnistości ściernicy, istotny jest kierunek ruchu ściernicy względem ostrza,aby nie powstawały mikrowykruszenia.


Endrju76
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

#5

Post napisał: Endrju76 » 23 lut 2010, 19:19

Z materiałów może to ci się przyda?
Załączniki
grawerowanie i frezowanie.pdf
(273.92 KiB) Pobrany 1203 razy
Endrju
Zaznacz "POMÓGŁ" - to nie boli


ślusarz stolarz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2010, 10:36
Lokalizacja: Kalwaria

#6

Post napisał: ślusarz stolarz » 25 lut 2010, 10:42

Witam

Proponuję skontaktować się z firmą FREZWID w Skawinie pod Krakowem! Jest tam fachowa i miła obsługa. Na codzień mają styczność z monolitem. Może pomogą

Pozdrawiam
Znawca tematu - fachura w tej dziedzinie


akol
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:28
Lokalizacja: Śląsk

#7

Post napisał: akol » 21 wrz 2012, 11:48

Mogę ci sprzedać pręty w całości lub pocięte lub pocięte i fazowane . Płaskowniki , kwadraty itd. wyslij na pv.
Te same pręty używa LUKAS , Pferd itd.

Niestety ściernice tylko do CNC .
akol

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”