Mazak H400N - dziwny problem...

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

Mazak H400N - dziwny problem...

#1

Post napisał: Młynek » 09 maja 2008, 16:51

Witam serdecznie kolegów.

Mam problem z moją maszyną, Mazak H400N, nagle podczas pracy przestał reagować na przycisk "START CYCLE". Nie działają żadne funkcje z MDI oraz MEMORY. Po naciśnięciu wspomnianego przycisku, załącza sie jedynie podajnik z wiórami i w menu MNT pokazuje sie taki komunikat:

Obrazek

Serwis z Mazaka był już 2 razy, ale koleś zbyt rozgarnięty nie był, musiałem mu pokazywać jak zerować osie, czy też ręcznie wymieniać narzędzia... :wink:



Tagi:


pawel4
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:40
Lokalizacja: małopolska

#2

Post napisał: pawel4 » 13 maja 2008, 00:16

Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na błąd związany z magazynem narzędzi.
opisz dokładnie co sie dzieje, czy był wcisniety reset podczas pracy automatycznej w czasie wymiany narzedzia lub besposrednio po niej, czy wszystkie osie działaja na ruchach recznych, i na czym polega ta reczna wymiana narzedzia(opisz jak to robisz dokładnie)
a menu ACT/MNT jest odopiwedzialne za ręczna (krok po kroku)obsługe magazynu narzedzi itp.itd. ;)
czy maszyna zatrzymała sie podczas pracy i wyskoczył alarm czy dopiero po wykonaniu detalu??


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#3

Post napisał: Młynek » 13 maja 2008, 10:33

Z fabryki mazaka dostałem odpowiedź, że jest zamknięta pętla przycisku STOP, tzn tak jakby ten przycisk stale był wciśnięty.
I rzeczywiście, na drugiej takiej samej maszynie, podczas gdy trzymam wciśnięty STOP i nacisnę na START wyskakuje ten sam komunikat.

@pawel4 ATC MENU mam obcykane na blaszkę, tam można wszystko zrobić, tak samo z osiami. Wszystko cyka jak ta lala, problem się zaczyna gdy masz zatwierdzić, np zmianę palety M71/72, Wówczas rusza tylko podajnik z wiórami i pojawia sie ten komunikat w MNT.


tech
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 03 lis 2007, 17:56
Lokalizacja: gdansk

#4

Post napisał: tech » 15 cze 2008, 20:06

serwis :mrgreen:


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#5

Post napisał: Młynek » 07 sie 2008, 19:11

Jako, że dawno nie odwiedzałem forum, i w końcu znowu tu zawitałem, muszę wam wyjaśnić co było, serwis był jeszcze dwa razy i rozłożyli ręce, przeryli całą maszynę wzdłuż i wszerz i nic nie znaleźli... A to się okazało że przycisk STOP ale ten który jest przy drzwiach od wyjmowania palety był wciśnięty i jakimś trafem się zablokował, podlazł wiór albo jakiś inny paproch. Od tego czasu maszyna chodzi jak ta lala... Serwis do dzisiaj się nie odezwał, ani nie przysłał żadnego rachunku :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”