Mazak H 400N

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

Mazak H 400N

#1

Post napisał: Młynek » 14 lut 2007, 12:19

Witam serdecznie!

Czy ktoś spotkał sie kiedyś z problemem związanym ze stołem obrotowym w tej maszynie?
Oś 4-ta nie chce zrobić rozjazdu na punkty referencyjne, kiedy ruszy sie ręcznie tą oś wyskakuje na sterowniku błąd 43, a na ekranie alarm 50 (4) Feedback alarm.

Może ktoś wie gdzie można dostać do niej cześci zamienne itp...

Proszę o jakiekolwiek porady.



Tagi:


dawid524
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2005, 15:41
Lokalizacja: Zielona Góra

H 400N

#2

Post napisał: dawid524 » 16 lut 2007, 00:29

Witam umnie ostatnio przez te różne pory roku właśnie staneły dwie centra H 400N i miały problemy ze stołem. W jednej zablokowało się mechanicznie a w drugiej silnik się skopcił.
Mechanik Maszyn i Urządzeń
Przemysłowych Mazak


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#3

Post napisał: Młynek » 17 lut 2007, 13:14

Możesz napisać coś wiecej?

U mnie stół zaczyna sie obracać i nagle jest szarpnięcie i maszyna się wyłącza, pozostałe osie działają OK.


dawid524
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2005, 15:41
Lokalizacja: Zielona Góra

Silnik

#4

Post napisał: dawid524 » 18 lut 2007, 01:43

Pod palętą jest zamocowany silnik prądu stałego jeżeli jego obroty są nie właściwe maszyna robi gupoty w naszym przypatku silnik sie kręci za wolno. I tylko do przewinięcia sie nadaje lub kupic w serwiśie.
Mechanik Maszyn i Urządzeń
Przemysłowych Mazak


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#5

Post napisał: Młynek » 20 lut 2007, 19:29

No właśnie u mnie ten silnik jest prądu 3-fazowego a nie stałego, w serwisie też sie dziwili dlaczego to tak jest, mam też jakiś śmieszny induktosyn :???:

Na dzień dzisiejszy muszę ponieść koszty: 1000Euro wpisowego do klubu, potem dopiero zamówią mi częsci: za 980Euro - encoder i za 1500Euro sterownik. Po zapłaceniu za oby dwie części plus wpisowego plus przesyłka, sprawdzam co mi walnęło i dopiero wtedy mogę odesłać jedną niepotrzebną część :shock: :???: Co za polityka :cry: :neutral:

CO dziwne maszyna popsuła się stojąc wyłączona przez weekend, sama z siebie. W poniedziałek rano uruchomiłem i d...a blada. Czary :(

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#6

Post napisał: Wodzu » 20 lut 2007, 23:42

Co?? wpisowe do klubu ?? Co to za polityka ?? Musze odradzic Mazaka u mnie w firmie bo przymiezali sie do zakupu. Klub Mazaka, i co jeszcze klub Plastusia, wycinanek i kolorowanek ?? To jest zgodne z prawem?? A msz gwarancje na nia??
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


Autor tematu
Młynek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2007, 12:05
Lokalizacja: WLKP

#7

Post napisał: Młynek » 22 lut 2007, 20:14

Gwarancji nie ma bo była kupiona używana w Niemczech i tam też była zarejestrowana, a teraz aby cokolwiek zamówić (części, serwis itp) trzeba było zapłacić 1000Euro.

Jednak co gorsze, okazało się, że nowy sterownik i encoder nic nie pomogły :(

Gorąca prośba dla kolegów którzy posiadają takie maszyny w wersji z INDUKTOSYNEM - bo na to pada następne podejrzenie, znajduje on się na samym spodzie stołu obrotowego i za cholerę nie idzie się do niego dostać...

Obrazek

Poniżej przedstawiam dla porównania jak to wygląda u mnie, może ktoś mnie poratuje...

Obrazek
Obrazek

W kółku zaznaczona jest kolejna możliwa usterka, w opisie maszyny tak to jest zakręcone, że nic nie wiadomo... Jeżeli ktoś by miał na tyle chęci aby zerknął na to urządzonko i powiedział mu jak świecą te diody zaznaczone, każda po kolei.

Obrazek

Jeżeli ktoś ma chęć pomocy proszę o zastukanie pod nr GG 3953982, lub też na PM.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”