IE 300 Laser Engraver - problem z uruchomieniem.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

IE 300 Laser Engraver - problem z uruchomieniem.

#1

Post napisał: Grzecho83 » 25 sie 2015, 17:29

Witam, Wpadł mi w ręce ploter laserowy IE300 Laser Engrawer, ale mam problem z uruchomieniem. Do niego mam tylko płytkę ze sterownikami i klucz USB.
Na początek według instrukcji dodałem nową drukarkę, sterownik z dysku, należało wybrać model: "Graphtec CE1000-60" i tak też zrobiłem. Ale niestety na tym stanęło.
Przy próbie druku z Corela wszystko jest ok do momentu wysłania pliku do drukarki, status wysyłania stanął na 1,00KB/1,05KB i tak stoi. Mam wrażenie że nie ma w ogóle połączenia z komputerem (łącze się przez adapter PCMCIA/LPT)
Próbowałem też ściągnąć program MoshiDraw do którego prawdopodobnie jest ten klucz USB ale nie działa, prawdopodobnie klucz jest do innej wersji, niestety nie wiem jakiej i gdzie ją znaleźć.
Jak sobie nie poradzę z połączeniem z fabrycznym sterownikiem to go rozmontuję i wmontuję sterownik drukarki 3D który mam na zbyciu ( jeśli sterowniki krokowców i przekaźnik włączający laser są odseparowane od reszty elektroniki to nie będzie z tym dużo kłopotu). Ale najpierw chciałbym spróbować uruchomić aktualny sterownik.
Ploter od czasu do czasu się odzywa kiedy wkładam i wyjmuje kabel LPT, głównie bazuje sobie osie ale raz włączył wiązkę lasera i jechał po przekątnej rysując kreskę aż do limitu, nie zatrzymywał się wcale, musiałem go wyłączyć.
Ma ktoś jakieś pomysły? może ktoś miał podobny ploter?
Pozdrawiam, Grzegorz



Tagi:


VeeDubCudak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2015, 00:27
Lokalizacja: Ellon

#2

Post napisał: VeeDubCudak » 01 wrz 2015, 00:43

Mam podobna chinszczyzne od kilku dni i mase problemow, ale powoli, powoli udalo mi sie porozwiazywac wszystko i zaczalem wycinac.
Podeslij zdjecie klucza - pomaranczowy i czerwony to ostatnie wersje Moshidraw (czerwony 2015, pomaranczowy 2014). Ja mam juz USB ale gdzies na plycie ze sterownikami ( swoja droga plyta dolaczona do mojego, nowego zestawu zawiera cala mase bezuzytecznego softu, w wiekszosci po chinsku) widzialem instrukcje do konfigurowania przez LPT - daj znac czy nadal jestes zainteresowany.


Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

#3

Post napisał: Grzecho83 » 01 wrz 2015, 08:29

klucz jest czerwony, po pracy podeślę zdjęcie. Z Moshidraw jest taki problem że znalazłem tylko ostatnią wersję, innych nie widać nigdzie. Co do płytki to faktycznie jest tego pełno ale nie wiadomo do czego.


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#4

Post napisał: rendejad » 01 wrz 2015, 11:31

Na twoim miejscu zacząłbym od wyrzucenia tego sterownika.
Od 7 lat są już kolejne wersje na USB a to co było jeszcze na LPT to prehistoria.
To był wyjątkowo nieudany produkt. Tylko stracisz czas i nerwy.
Na Ebayu czy Alibabie kupisz za kilkadziesiąt dolarów nową wersję z kluczem i softem.


Autor tematu
Grzecho83
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:53
Lokalizacja: Krosno

#5

Post napisał: Grzecho83 » 01 wrz 2015, 11:56

Jeśli nie da się uruchomić to wywalę, ale kupował nie będę nowego. Mam w domu arduino to sobie zrobię za free, jest kilka projektów, ale szukam coś przy czym jest najmniej pracy.

[ Dodano: 2015-09-02, 11:12 ]
Nie wiem z czym mi się pomyliło, ale klucz mam niebieski a nie czerwony
oznaczenia są takie:
UMI/PC3 2006 38

nie wiem czy to coś pomoże.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”