Corellaser - czy ktoś zna i używa ??

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#11

Post napisał: KSCar » 26 lis 2014, 12:45

Jeśli kolega 4mic zechce jeszcze odpowiedzieć na moje wątpliwości to będę wdzięczny. Napisałeś, że wymiana sterownika, to był koszt na poziomie 300USD. OK, ale jeśli było tak jak napisałeś, czyli że wcześniej był sterownik z softem Corellaser, to sama wymiana sterownika sprawy nie załatwia. Trzeba jeszcze dołożyć sterowniki silników i wymienić zasilacz. Czy się mylę ???
Z tego co wiem, to wszystkie sterowniki 3WCAD (obu serii M i B) mają sterowniki silników zintegrowane na płycie i by było ciekawiej to dla osi X dwunasto przewodowy. Ciekaw więc jestem bardzo jak to rozwiązałeś bez dokładania sterowników silników, wymiany zasilacza (bo też jest dedykowany) i silnika dla osi X.
Ponadto z tego co widzę na fotkach to jest to chyba ploter 600x400 lub podobny i trochę mnie dziwi, że jest tam tuba 40W bo właśnie takie zasilacze są montowane z tymi sterownikami ??.
Reasumując więc mogę tylko zgadywać, ale prawdopodobnie zmieniłeś cały ploter na większy ze sterowaniem o którym napisałeś (jeśli miałeś doświadczenia z Corellaser a nie teoretyzujesz tylko) no ale to wszystko i tak ma się nijak do tematu wątku.



Tagi:


4Mic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2014, 23:43
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#12

Post napisał: 4Mic » 26 lis 2014, 20:24

Tak jak napisałeś. Musiałem dokupić jeszcze dwa sterowniki do silników. Te kupiłem już w kraju.
Tuba została wymieniona na 40W, bo lepiej się nią graweruje. Tubę z zasilaczem kupiłem w Chinach za 220$. Mówiąc prawdę przerobiłem prawie całą maszynę. Dla precyzyjnej pracy została skonstruowana przeze mnie, cała nowa rama. Ta oryginalna była mało precyzyjna. Całkowity koszt przerobienia maszyny wraz z budową chłodnicy, zamknął się w kwocie 3500zł. Właśnie jestem na etapie sprzedaży części z tego plotera.


Autor tematu
KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#13

Post napisał: KSCar » 26 lis 2014, 20:53

No to wszystko się wyjaśniło bo ja całą mechanikę wymieniam też by poprawić precyzję.
Wątek o tym jest tu: https://www.cnc.info.pl/topics97/kilka- ... t62472.htm
Wracając jednak do tematu tego wątku, to elektroniki nie zamierzam ruszać bo dla mnie wystarczy i się sprawdza. Zresztą z pełną premedytacją wybrałem ploter z laserem 40W (choć grawerki będę robił niewiele) właśnie z powodu softu pod Corela i kilku dodatkowych, ważnych opcji (plaster miodu, nadmuch głowicy, ruchomy stół itd). Nie potrzebuję też mocniejszego lasera. Mam tylko kilka wątpliwości dotyczących konkretnych ustawień niektórych opcji w tym programie, ale interesujących mnie informacji nie znajduję, a z językiem Chińskim mam problem by sobie manuala do sterownika przeczytać. Sądzę też że Corellaser a co za tym idzie sterownik, jest na tyle nowy i mało spotykany, że mało kto wie (z dystrybutorami i producentami włącznie) o nim cokolwiek więcej, poza tym jak go uruchomić w opcjach typu AUTO, a to dla mnie za mało.
No ale nic to. Będę szukał dalej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”