mały laser a przedmioty metalowe

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#11

Post napisał: anzelm » 17 maja 2006, 13:34

masz problem. lasery do aluminium to żadkość.
problem nie jest w grubości materiału, lecz własnościach fizycznych roztopionego alu.
zachowywuje się wtedy jak lustro, a każdy szanujący się ufolog, wie, że laserem nie strzela się w lustro :D



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#12

Post napisał: pltmaxnc » 17 maja 2006, 21:00

Jeżeli grubość aluminium nie jest problemem to dlaczego tną tylko do 8-10 mm?
Czy w tych pierwszych milimetrach nie zachowuje się jak lustro?


thl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2005, 17:32
Lokalizacja: ?l?sk

#13

Post napisał: thl » 17 maja 2006, 21:10

Moja maszyna tnie aluminium do grubości 15 mm (takie parametry podaje producent ) Nigdy nie miałem możliwości tego wypróbować. Myśle że aby pociąć taką grubość wystarczy rezonator 3200 watt i dobry operator i odpowiednia ogniskowa głowicy, to nie jest żadna filozofia, wszystko zależy jakiej jakości
ma być krawędz.


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#14

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 17 maja 2006, 22:54

byc moze 3200w da sobie rade 15mm. ja pisalem o maszenie max 2000W. mozna bylo uciac grubsze elementy aluminiowe ale jakosc zwlascza malych otworow po stronie od kraty nie byla zadowalajaca. byc moze jakby popracowac nad parametrami to udalo by sie cos jeszcze wydusic, ale poprosu nie bylo wiekszych zamowien na palenie czegos grubszego, a wlasciciel raczej nie byl zachwycony wydawaniem pieniedzy na eksperymenty.

[ Dodano: 2006-05-17, 23:11 ]
anzelm pisze:masz problem. lasery do aluminium to żadkość.
problem nie jest w grubości materiału, lecz własnościach fizycznych roztopionego alu.
zachowywuje się wtedy jak lustro, a każdy szanujący się ufolog, wie, że laserem nie strzela się w lustro :D
nie wiem dlaczego laser do aluminium to rzadkosc, bo na laserach na ktorych tnie sie stal, nierdzewke, sklejke to i tnie sie aluminium tyle ze grubosc mniejsza od np. stali. powodem tego jest czesciowo to co piszesz ze rostopione aluminium jest jak lusto, tak wiec od palonego materialu duza czesc swiatla zostaje odbita i material nie absorbuje tyle energii co np. stal. drugim powodem dlaczego nie mozna ciac grubego aluminium jest gaz pomocniczy (juz o tym pisalem). do aluminum zazwyczaj stosuje sie azot ktory ma za zadanie schlodzic palona blache i wydmuchac rostopiony material. w przypadku stali zazwyczaj uzywa sie tlenu ktory powoduje czesciowe spalanie sie roztopionego materialu tak wiec dodanie energii do procesu. trzecia przyczyna dlaczego ciensze aluminium od stali to wspominana przewodnosc cieplna.
POZDRAWIAM


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#15

Post napisał: anzelm » 18 maja 2006, 09:08

ok. ja po prostu nie spotkałem się z takim laserem.
może okolica taka, albo ja zbyt leniwy :D


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#16

Post napisał: lankoff » 20 sie 2006, 14:28

czesc
jak nie mozna laseren to przetnie sie "woda"(WATER JET) powierzchnie zabezpiecza sie folia w celu zabezpieczenia "lica" przed opiaskowaniem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”