mazak hypergear 510

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

Re: mazak hypergear 510

#11

Post napisał: Emergency_Stop » 10 sie 2009, 16:41

Poczwi pisze:Witam
Mam problem z tą maszyną chodzi o to że Jak zrobię sobię coś w sicamie to maszyna nie ma z tym problemu.. ale jak zrobię to w autocadzie i przekonwertuje to do sicama to na maszynie nie mam tego co chce....
Pozdrawiam
Cześć.

Zbyt lakonicznie opisałeś problem ponieważ błąd może występować na wielu etapach przygotowywania gotowego kodu CNC czyli:

1. Moduł Geometria w programie Sicam. Tutaj importujesz plik dxf lub dwg (kwestia licencji), po czym zamykasz profile. Pamiętaj o częstym odświeżaniu ekranu po zamknięciu profili aby uniknąć pomyłek. Jeśli na rysunku będzie błąd to pogrubiona linia po odświeżeniu ekranu zniknie. Jeśli już się z tym uporasz to tak jak w normalnym trybie, przypisujesz maszynę i materiał po czym korzystasz z tabeli kolorów aby przyporządkować odpowiednie (teoretycznie) prędkości cięcia dla określonych otworów.

2. Kolejnym krokiem jest już sam Sicam. Jeśli po załadowaniu IKONY dzieją się jakieś cuda, to wracasz do geometrii i szukasz dalej błędu na rysunku. Gdy wszystko wygląda w porządku to można przejść do przypisywania technologii (rodzaju i kolejności cięcia). Po wykonaniu technologii pozostaje postprocesor i mamy gotowy plik.

Nie ma mowy o "olaniu" niedociągniętego odcinka, ma być na tip top... wtedy Geometria poprawnie zapisze ikonę. Korzystaj również z opcji odnajdywania nakładających się linii. Może tutaj jest problem?

pozdro



Tagi:


milap
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2009, 12:08
Lokalizacja: Łodź

#12

Post napisał: milap » 15 wrz 2009, 12:16

alarm:EIA/ISO error - ten error masz rowniez jak wgrywasz ta sama nazwe programu, wgraj inny program(inna nazwa) a pozniej program ktory masz do wyciecie no i kontury w geometrii koniecznie zamkniete, a w autocadzie narysuj detal tylko prostymi i lukami unikaj splajnu i polilini

Pozdro

Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

#13

Post napisał: Emergency_Stop » 25 wrz 2009, 23:55

EIA/ISO error pojawia się również w momencie gdy w nazwie programu lub detalu znajdzie się nawias, polski znak lub przecinek zamiast kropki. Czasem nazwa programu jest w porządku ale gdzieś w kodzie wrzucona jest nazwa ciętego detalu z niepożądanym znakiem.

pozdrawiam


Renica1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:57
Lokalizacja: PL

#14

Post napisał: Renica1 » 27 wrz 2009, 21:04

Dokładnie tak jak kolega napisał, ja miałam kiedyś ten problem i teraz wiem, że nie należy w nazwie używać polskich znaków, lub może to być poprostu za długa nazwa.
Albo jeszcze sprawdz jak są nazwane elementy wrzucane na arkusz, bedziesz miał podobny problem, jeśli któryś z detali ma w nazwie ( nie w opisie) polskie znaki. Najlepiej gdyby to były poprostu liczby.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”