Problem z reduktorem CO2

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
kudii
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2016, 11:20
Lokalizacja: Bełchatów

Problem z reduktorem CO2

#1

Post napisał: kudii » 26 kwie 2016, 17:06

Chciałbym was zapytać o Mini reduktor firmy LoWE.
Kilka dni temu zachodzę do warsztatu ,odkręciłem główny zawór butli i zabrałem sie za spawanie ,ale mimo tego że wszystko było otwarte gaz nie wypływał,zobaczyłem na skale noi zawór główny otwarty a membranowy ustawiony na 10l/min (chyba nie zawiesiła się wskazówka,po po trzęsieniu waha sie i pokazuje wyższe nastawy) ,a mimo tego zero gazu w dyszy.

Dopiero po wkręceniu pokrętła podkręciłem na wskaźnikowe 20l/min i w rzeczywistości gaz przepływał tyle ile powinien ,czyli 10l/min
Mogę korzystać z regulatora ,ale już ustawiam na oko, a na oko to chłop w szpitalu umarł i chciałbym ten problem rozwiązać w Wami.

(od rozpieczętowania butli zużyłem do 2 kg drutu ,butla 8l)



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 26 kwie 2016, 20:24

Jedynym sposobem na stwierdzenie jaki masz rzeczywisty przeplyw gazu czy to w urzadzeniu do TIG czy do MIG jest sprawdzenie przeplywomierzem nie na butli a na dyszy palnika. Gdybyanie ze masz 10 kiedy w rzeczywistosci moze byc 6 albo 16 nic nie daje.


Autor tematu
kudii
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 18 mar 2016, 11:20
Lokalizacja: Bełchatów

#3

Post napisał: kudii » 26 kwie 2016, 23:17

Chodzi o samą zasadę ,albo jest gaz ,albo nie ma ,bo to ile tego gazu to szczegół ,który ustawia się przy spawaniu (więcej gazu przy większym natężeniu)

Przy odłączonym zaworze też wskazuje 10l/min

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”