Problem z TIG Welder Fantasy

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
suru
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:17
Lokalizacja: wawa

Problem z TIG Welder Fantasy

#1

Post napisał: suru » 16 maja 2014, 21:23

Witam otóż mam problem z moim tigem a dokładniej z funkcja AC. Sprawa wygląda tak że spawarka spawała świetnie aż do dziś wrzuciłem AC element do spawania oczyściłem przygotowałem. I du** tig rozbija tlenki nie tworzy jeziorka oraz dziwnie pracuje .Jak na filmiku z linku to który znalazłem w sieci
. Dodam iż co jakiś czas złapie i idzie ładnie ale zazwyczaj gdy upali elektrode i jest ona schowana w dyszy porcelanowej . Oco chodzi co zepsułem co jest nie tak ? Ustawienia testowałęm już różne. Czy ktoś coś wie?



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 16 maja 2014, 21:27

A palnik/elektrodę masz odpowiednią do tego?
suru pisze:i idzie ładnie ale zazwyczaj gdy upali elektrode i jest ona schowana w dyszy porcelanowej
gaz wypływa tak jak powinien(odpowiedni)?
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
suru
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:17
Lokalizacja: wawa

#3

Post napisał: suru » 16 maja 2014, 21:36

elektorda złota bez znaczenia jaka średnica na każdej to samo od 1.6 do chyba 3.4

gaz przepływ 12l .Wcześniej nie było z tym problemu na początku myślałem że zle wyczyszczona powierzchnia ale to nie to :)

Oczywiście Argon 5.0

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 16 maja 2014, 22:03

skoro tu mechanicznie jest wszystko ok (a przynajmiej powinno), balans AC dobrze(?) ustawiony, to zostaje niestety elektronika..
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


grzesiek3210
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2013, 08:06
Lokalizacja: Lubelskie

#5

Post napisał: grzesiek3210 » 17 maja 2014, 00:47

Witam, ja miałem bardzo podobny problem ale w TELWIN 222 TIG (spowodowane prawdopodobnie przez tanie przedłużacze) tzn. Czyszczenie było ale nie mogłem uzyskać płynnego jeziorka. Oddałem do naprawy, okazało się,że "brakuje mu połówki prądu". Ciężko było znaleźć źródło problemu ale chyba coś z IGBT nie grało. Naprawa kosztowała 1000zł a sprzęt teraz hula aż miło. Nawet jak nie wyczyszczę alu to po kilku sekundach łapię "lusterko" a wcześniej mimo szlifowania odtłuszczania itp tylko rozbijało tlenki a źródełka nie dało się uzyskać. Jakby ktoś był z okolic Lublina to mogę podpowiedzieć kto mi to naprawiał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”