Spawanie stali Puls i Podwójny Puls Hit czy Kit.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#11

Post napisał: InzSpawalnik » 16 mar 2013, 10:23

Drogi Acetylenku,

Jesli chcesz poznac spawalnctwo od strony praktycznej - jak sam napisales na zakonczenie swojego ostatniej wypowiedzi to nie moge Ci zyczyc niczego innego od przepracowania kilku lat jako spawacz w kilku roznych frimach zebys mial mozliwosc poznania roznych metod , materialow i technik. Pytajac na forum nie poznasz praktyki. Watpie ze samemu w swoim garazu dojdziesz do tego co moga Ci nauczyc inni. I wybacz watpie ze od jednego badz dwoch ekspertow dowiesz sie wszystkiego. Wiem to po sobie, im dluzej zajmuje sie spawanie, tym bardziej zdaje sobie sprawe jak wiele jeszcze nie wiem.

Ale wiem ze luk spawalniczy zwyklo sie "zajarzac" a nie "zapalac". To tak apropos twojej ostatniej wypowiedzi. W mlodzierzowym slangu tez sie mowi czasami "jarzysz" kiedy jedna osoba chce uzyskac od drugiej potwierdenie ze ta zrozumiala jakas tam wypowiedz. :)



Tagi:


Autor tematu
acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#12

Post napisał: acetylenek » 16 mar 2013, 23:39

Wybacz że wyraziłem słowami jakże niedoskonałymi myśl tak nie fortunnie że jej nie zrozumiałeś postaram się jeszcze raz (generalnie uważam że ciężar zrozumienia leży po stronie formującej wypowiedź a nie na odbiorcy).

"Nie uważam się za eksperta i chcę poznać inny punkt widzenia praktyków książki internet instytuty to jedno a praktyka ... no właśnie się chce dowiedzieć"(o innych punkt widzenia praktyki czyli jakie za przeciw lubie nie lubie używam nie używam)

Nie interesuje mnie moje doświadczenie tylko innych, nie interesuje mnie jak zdobyć w najlepszy sposób doświadczenie (nie ma przy tym znaczenia czy spawam czy nie, czy jestem np. zielonym ludkiem czy krasnalem czy dopiero zaczynam czy uważam się za eksperta galaktyki).

Jak wygląda spawanie z pulsem i podwójnym pulsem różnych materiałów od strony praktycznej innych niż ja ludzi.

Nie chce się w ten sposób nauczyć spawać tylko dowiedzieć jak inni to widzą ze swojej praktycznej strony.

Ja wiem że spawać będę się uczyć całe życie i teraz choć mi to idzie całkiem dobrze tak jak ty widzę że coraz częściej że czegoś nie wiem bądź nie umiem.

W którym miejscu napisałem że spawam w garażu? Z tego co pamiętam nigdzie na forum nie napisałem co robię i gdzie pracuję z takimi szczegółami aby można było na ich podstawie wysuwać jakkolwiek wnioski.

W garażu mam motocykl i nie spawam tam. :mrgreen:

Myślę że rozumiem o co Ci chodzi z tym spawaniem w różnych firmach, można się wtedy spotkać z różnymi problemami i ich rozwiązywaniem na różne sposoby.

Na razie dowiedziałem się że Borsi przy pulsie ma problem z pęknięciami w aluminium a postów tyle że hejjjjj.

Może jeszcze jakieś porównanie. Gej się pyta innych facetów jak oni widzą seks z kobietami przy czym wcale nie chce się przez to stać "niegejem" on po prostu chce wiedzieć jak inni to widzą a nie przejść na hetero. Z rasztą nawet to nie ma znaczenia czy to gej czy "niegej" pyta jak widzą to inni. Jak to nie zadziała na InzSpawalnik to się poddaje.

:mrgreen:


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: greg_lbn » 10 paź 2013, 21:08

Nie poddawaj się ;p Ja również chcę się dowiedzieć nieco więcej o pulsie podwójnym.

Nie mam do dyspozycji sprzętu z taką funkcja. Ale z chęcią bym kupił. Problem w tym, że producenci nazywają możliwości swoich produktów po swojemu i nie dowiem się co tak naprawdę reklamowane źródło "robi z łukiem".
Nie wiem... Może producenci nazywają funkcje w taki sposób żeby każdy mógł sobie wyobrazić proces i zapamiętać jak że wyszukaną nazwę jak na przykład "db down" u lorch albo D.O.C. u magatronic.

Moje pojęcie o tym jak wygląda puls przede wszystkim zbudowałem w oparciu o artykuł z branżowej gazety wyszukanej kiedyś w sieci. Dokładnie chodzi o poniższą tabelkę:
Obrazek
Wnioskuję z tabeli, że podwójny puls to zwykły puls + zmienne w czasie natężenie prądu (2 układy pulsowania jeden po drugim). Wizualnie to jest chyba to co można zaobserwować spawając faltigiem . Gdzie Prąd płynnie narasta i opada wedle ustawień w kółko.
Obrazek

Chciałbym wiedzieć które źródła mig lub tig są wyposażone w puls podwójny. (oprócz OTC - tutaj producent ładnie pokazał że jego DC Mig spawa podwójnym pulsem)


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#14

Post napisał: spawtech » 11 paź 2013, 08:43

greg_lbn pisze:które źródła mig
np.KempactPuls3000
greg_lbn pisze:bym kupił
napisz na pw


greg_lbn
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 sty 2013, 01:38
Lokalizacja: Lublin

#15

Post napisał: greg_lbn » 11 paź 2013, 11:51

Jednak informacja, że dany sprzęt ma podwójny puls to za mało bym mógł ocenić jego przydatność.
Potrzebuję jeszcze informacji o możliwości ustawień szczegółowych parametrów takich jak: napięcie, kształt fali jeśli w AC bo chyba w DC fala ma kształt tylko prostokątny, proporcji pulsu o wyższej częstotliwości do pulsu o niższej częstotliwości w zakresie prądu i czasu następowania po sobie, prąd startu i prąd wypełnianie krateru, i nie wiem co jeszcze, jak ktoś orientuje się co jest możliwe jeszcze do nastawienia to niech się podzieli.

Jeśli będziemy wyszczególniać te i inne parametry oraz dzielić się doświadczeniami to nie dość, że doszlifujemy własne wyobrażenie o działaniu sprzętu to jeszcze pomożemy innym uchronić się przed zakupem bubla.
I nie bójmy się dzielić wiedzą czy doświadczeniami bo to nas nie pomniejszy w oczach ludzi a wręcz odwrotnie.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#16

Post napisał: lukadyop » 11 paź 2013, 18:21

Spawanie pulsem jest jest dobre sam mam trzy spawarki jedna z nich z prostym pulsem dwie z trochę zaawansowanym, spawanie wprowadza mniej ciepła w spoinę i ładniej ja kształtuje,
plus dla cienkich materiałów aluminium nierdzewka.

Dla mnie nie jest to kit choć korzystam niezbyt często.


wmboss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2011, 20:50
Lokalizacja: Puck

#17

Post napisał: wmboss » 13 paź 2013, 00:30

Spawam aluminium od około sześciu lat, przeważnie starszymi maszynami Kemppi,Norweld,Lincoln kilka razy Esabem z regulacja dynamiki jak robiłem certyfikaty. Spawana blacha od 3mm do 40mm. Od dwóch lat doszły nowe Kemppi FastMig puls450.

Jak dla mnie podwójny puls przydatny przy cieńkich blachach, dużych szczelinach i pionie, jest jakby lepsza kontrola kropli, jeśli można to tak nazwać. W spawaniu z pulsem jakby mniej odprysków powstawało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”